• ZŠ: Cvičenie OOČ – sokoliar

• V piatok sme mali tradičné cvičenie Obrana a ochrana človeka, teda bývalej brannej výchovy. V súčasnosti je tento predmet orientovaný aj na problematiku vzťahu k životnému prostrediu. Preto sme sa rozhodli, že tradičné témy „branného“ cvičenia oživíme prehliadkou vzácnych divých vtákov, dravcov – sokoly, sovy. Nemuseli sme ísť ďaleko, stačil školský dvor a človek, ktorý obetoval život vzácnym vtákom. Dozvedeli sme sa od neho veľa zaujímavých informácií. Jednou z nich bolo aj to, že niektorý z prezentovaných dravcov dokáže uloviť i mačku. Vynárala sa otázka, či boli deti v bezpečí... Boli – dravce boli zdomácnené, ba poslušné, voľne lietali po okolí. Preto si ich mohli niektoré deti aj chytiť. Poplatkom za vystúpenie sme prispeli k ochrane vzácnych zvierat. (Ján Papuga)

• MŠ, Letná: Slávnostné otvorenie

• V našej MŠ prebehla väčšia rekonštrukcia počas letných prázdnin. Po jej dokončení sa uskutočnila Slávnostná prehliadka, počas ktorej sa rodičia mohli pozrieť na zrekonštruované priestory, pohostiť sa a zabaviť so svojimi deťmi v areáli spolu s animátormi.

• MŠ, Letná: Jesenná brigáda

• Počas štátneho sviatku sa v piatok uskutočnila Jesenná brigáda v MŠ Letná. Rodičia spolu so svojimi ratolesťami pomohli upratať areál škôlky. Patrí im veľké poďakovanie, pretože tak prispeli k úprave nášho okolia po rekonštrukcii.

Fotografie z tejto akcie nájdete vo Fotoalbume.

• ZŠ: Upratovanie pred školou

• Aj na etickej výchove môžeme žiakov učiť o životnom prostredí, čo do lesa nepatrí.
            V utorok žiaci VI. A triedy pomáhali pred školou prírode, aby opäť trošku ožila.
            Takmer za pol vreca žiaci pozbierali drobných plastových predmetov, mikroténových sáčkov, našli sa aj sklenné fľaštičky či prederavený ruksak.
            Ďakujem všetkým šikovným ručičkám, ktoré dnes mali naši šiestaci. (Anna Trstenská)

• ZŠ: Basketbal

• Prezentačná aktivita jedinečného basketbalového projektu ŠINTER LIGA v spolupráci s basketbalovým klubom Inter. Deti zažili ukážku basketbalového tréningu. Po nej mali možnosť prihlásiť sa do basketbalového klubu, ktorá trvá to týchto dní. V prípade, že sa prihlásia žiaci na basketbalový krúžok, bude sa trénovať v našej škole. A účastníci získajú mnoho benefitov, ako aj dres hráča. Viac foto vo fotogalérii. (Ján Papuga)

• ZŠ: Začiatok nového školského roka

• Po horúcich, ale najmä krátkych letných prázdninách sme otvorili brány našej základnej školy. Tešili sme sa návratu našich žiakov, ale dnešný deň patril najmä prvákom. Tento rok ich prišlo až na dve triedy, čomu sme sa potešili, keďže to bolo cieľom celého tímu školy. Po krátkom príhovore riaditeľa školy pri divadielku nasledovalo uvedenie prváčikov do základnej školy. Na mnohých školách sa rozmohlo pasovanie. My sme sa rozhodli túto tradíciu nechať pre rytierov a namiesto toho sme žiakom dali medaily s jednotkami. Dostali tak prvé jednotky a zostáva na nich, ako si ich ochránia. My im budeme pri tom držať palce, budeme im pomáhať a snažiť sa, aby z nich postupne vyrastali vzdelané a slušné deti. Rodičom želáme, aby nikdy nemuseli riešiť žiadne konflikty v súvislosti so školou, aby ich deti rady chodili do školy a aby vyučovanie na našej škole bolo pre nich nezaplatiteľným prínosom.  Na tejto ceste ich budú sprevádzať aj triedni učitelia prvých ročníkov: PaedDr. Katarína Nehézová a Mgr. Oskar Pompa. Týmto sa začína nový školský rok 2017/18 v Škole, ktorá počúva... (Ján Papuga)

Fotografie nájdete vo Fotogalérii. ​

• MŠ, Letná: Kontrolný deň

• Vážení rodičia,
            zariadenie materskej školy prebieha neustále rekonštrukčnými prácami v zmysle
            harmonogramu. Na kontrolnom dni, za účasti starostu MČ Bratislava – Nové Mesto pána Mgr.
            Rudolfa Kusého, sa skonštatovalo, že aj napriek stene, ktorá sa nečakane zrútila, sa kúrenárske a pokladačské práce v sociálnych zariadeniach blížia ku koncu. (Veronika Macháčová)

Doterajšie výsledky si môžete pozrieť vo Fotoalbume.