S.O.S. - PPP

V tejto časti budeme prezentovať environmentálne aktivity našej školy. PPP = Priatelia prírody planéty.

Zber starých batérií

ZŠ: Ochraňujeme životné prostredie aj zberom starých bateriek. Ak nebudete mať kde vyhodiť, pokojne ich prineste a vložte to koša na prízemí, ktorý je určený iba na baterky. (Ján Papuga)

ZŠ: Ocenenia zberu papiera

5. - 6. 6. 2017 - Včera a dnes tri prvé úspešné triedy v zbere papiera dostali ocenenia. 1. miesto III. A - torta, 2. miesto V. A - dvojitá zmrzlina, 3. miesto II. B - banány a melóny. Dôkazový materiál prikladáme vo fotogalérii. Umiestnenia tried a množstvo vyzbieraného papiera uvádzame v Oznamoch. ĎAKUJEME VŠETKÝM TRIEDAM HLAVNE ZA TO, ŽE STE MALIČKOU ČIASTKOU PRISPELI K OCHRANE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA. Kiež by malých čiastočiek podobných aktivít boli miliardy. Zber sa opäť začne v budúcom školskom roku. Dovtedy recyklujte sami, pomôžete tým Zemi. (Ján Papuga, Zuzana Trojčáková, Jana Tomašovičová, Zuzana Murínová)

Fotografie si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

ZŠ: Vyhodnotenie zberu papiera

1. miesto: III. A – 658 kg
2. miesto: V. A – 590 kg
3. miesto: II. B – 441 kg

Prvé tri miesta budú odmenené!

Odmeny odovzdáme víťazným triedam budúci týždeň.

4. miesto: II. A – 230 kg
5. miesto: VI. B – 183 kg
6. miesto: IX. A – 119 kg
7. miesto: III. B – 113 kg
8. miesto: VII. A – 88 kg
9. miesto: I. A – 85 kg
10. miesto: VI. A – 28 kg
11. miesto: IV. A – 25 kg
12. miesto: VIII. A – 9 kg

Spolu sme odovzdali 2786 kg. Ďakujeme za ochranu prírody. Zber sa v tomto školskom roku skončil.

ZŠ: Tulipány a kvety

Aj keď sa naša škola nachádza v strede mesta, leží uprostred stromov a inej zelene. Záleží nám na tom, aby tej zelene bolo stále viac, aby aj okolie žiarilo pestrými farbami flóry. Preto ju vysádzame a vysádzať aj budeme. Príroda sa nám už túto jar odmenili takýmito obrázkami (Fotoalbum). Ďakujeme p. Kusému a p. Minárikovej za darovanie tulipánov, krov a drevín. (J. Papuga, A. Trstenská a žiaci)

ZŠ: Projekt Živica

Celoročne v rámci projektu Živica, robíme so žiakmi rôzne aktivity na hodinách FYZ zamerané na zdravú výživu,  alebo v ŠKD- hra včelie kraľovstvo. Aktivity sú zamerané aj na sadenie semien rôznych liečivých rastlín a kvetov o ktoré sa starajú žiaci z 2.A triedy.
Dnes sme boli s pánom školníkom kúpiť kvety, sadenice rajčín a paprík. Kúpili sme aj rukolu, kaleráb modrý aj biely, uhorky a tekvicu. Pri sadení pomáhali žiaci z 2. A triedy: Samko Hudeček, Peťko Škarítko, Peťko Zachar, Dominik Balšan, David Dudáš a Danila s Tadeášom a nechýbala aj Samkova mamička, pani Póčová.
Ďakujem všetkým, ktorí dnes urobili veľký krok v našej malej školskej záhradke. (Anna Trstenská)

Fotografie si môžete pozrieť vo Fotoalbume.