• O školskom klube detí

0904 091 077

Mgr. Andrea Majová, kontakt: EDUPAGE, majova@zsriazanska.sk,

0904 671 086

Mobilné čísla sú v prevádzke počas pracovnej doby jednotlivých vychovávateliek. Činnosť po vyučovaní (počas školského klubu) je v kompetencii zodpovedných vychovávateliek. Všetky postrehy, odporúčania a otázky ohľadom školského klubu smerujte na zodpovednú vychovávateľku.

2021_SKD_Prihlaska.pdf

2021_SKD_Odhlaska.pdf

2021_SKD_Prerusenie.pdf

PLATOBNÉ  ÚDAJE

Zákonní zástupcovia uhrádzajú poplatok za ŠKD na účet: SK10 5600 0000 0084 2374 2002

Ako variabilný symbol uvedú: 75

Do poznámky pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko dieťaťa, za ktoré sa platí úhrada! Bez uvedených údajov nevieme platbu identifikovať a je nutné doložiť potvrdenie o platbe na požiadanie vedúcej ŠKD, resp. vychovávateľky.

Povinný mesačný príspevok na jedno dieťa: 38 €/mesiac, platí sa mesačne alebo môžete platiť v septembri do konca kalendárneho roka (september až december). Ďalšie platby za ŠKD sa budú uhrádzať po novom roku (január až jún).

Príspevok sa uhrádza najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci (aby boli peniaze na účte do 12. dňa v mesiaci). Posledná platba sa uskutočňuje do 10. júna príslušného školského roka.

nová vyhláška o výške príspevkov  (www.banm.sk/data/files/15899_vzn-c4-2021-o-vyske-prispevkov-na-ciastocnu-uhradu-nakladov-ms-skd-sj.pdf)

Ďalšie potrebné informácie o školskom klube:

Dieťa v ŠKD musí mať zabezpečené obedy v školskej jedálni, fľašku na pitie a olovrant, v letnom období šiltovku alebo klobúk.

Ranná činnosť klubu nie je v prevádzke podľa usmernení zo ŠKOLSKÉHO SEMAFORU.

ŠKD po vyučovaní je do 17:00 (neplatí pri mimoriadnej situácii).

Dieťa, ktoré odchádza samé domov z ŠKD, musí mať presne uvedený čas odchodu na daný deň alebo na celé obdobie školského roka.

Deti sa púšťajú, po telefonickom dohovore, len na telefónny kontakt uvedený v prihláške.

O všetkých dôležitých informáciách o dieťati je potrebné informovať zodpovednú vychovávateľku.

Pre dobré vzťahy a dodržiavanie bezpečnosti počas pobytu v ŠKD sa riadime určitými pravidlami, ktoré usmerňujú a vytvárajú určité bezpečné hranice správania sa medzi ľudmi. Aby deti do školského klubu chodili s radosťou a cítili sa v ňom bezpečne je potrebné poznať a dodržiavať školský poriadok.

Na nedodržiavanie školského poriadku v ŠKD sa bude prihliadať pri celkovom hodnotení správania sa žiakov počas školského roka. Do ŠKD chodia deti dobrovoľne, pri opakujúcom sa nevhodnom správaní, nerešpektovaní pokynov pedagógov a sústavnom porušovaní školského poriadku, môže dôjsť k vylúčeniu dieťaťa z ŠKD.

Výňatok zo školského poriadku, ktorý opisuje niektoré povinnosti detí počas pobytu v škole:

• K pedagógom a spolužiakom sa správam slušne, ohľaduplne, nepoužívam neslušné (vulgárne) výrazy a gestá.
          • Rešpektujem a plním pokyny pedagógov.
          • Dodržujem hygienické zásady a zásady slušného správania počas obedovania.
          • Ak sa necítim dobre, alebo sa zraním, okamžite to hlásim pedagógovi.
          • Nikdy svojvoľne neopúšťam učebňu a školský dvor, v prípade nutného odchodu, oznámim dôvod pedagógovi.
          • K vybaveniu a zariadeniu školy sa správam šetrne.
          • S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracujem maximálne opatrne, pod dohľadom dospelej osoby.
          • Nesmiem manipulovať s elektrickými zariadeniami.
          • Počas pobytu v škole môžem používať mobilný telefón len so súhlasom pedagóga.
          • Pri pobyte mimo budovu školy a školského areálu sa riadim pokynmi pedagóga. Dbám na svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolužiakov.
          • V celej budove školy chodím pomaly, nekričím a správam sa bezpečne.
          • Pri odchode z učebne zanechám po sebe poriadok, odložím vypožičané hračky a iné potreby na pôvodné miesto.

Harmonogram ŠKD

R Á N O
          • ranný klub – mimo prevádzky,
          • vstup do priestorov školy podľa pokynov.

P O P O L U D N I E

• preberanie detí od vyučujúcich,
          • hygiena pred obedom,
          • obed podľa harmonogramu, počas ktorého zodpovedný vychovávateľ zabezpečuje deťom dozor,
          dozerá na správne a slušné stolovanie a čakanie na jedlo pri výdajni,
          • aktivity v oddelení (relaxačné, rekreačné a tematické oblasti výchovy) podľa plánovaných
          činností zodpovedného vychovávateľa.

• hygiena pred olovrantom,
          • olovrant (deti olovrantujú jedlo prinesené z domu),
          • príprava na vyučovanie – samostatné robenie domácich úloh podľa záujmu detí (okrem piatku),
          • didaktické hry a cvičenia.

Z Á V E R

• aktivity podľa záujmu detí,
          • odchod detí domov.

Zmena harmonogramu počas školského roka je vyhradená.
          Viac informácií u zodpovedných vychovávateliek.

1. oddelenie (I. A, V. A), zodpovedná vychovávateľka: Mgr. Andrea Majová
          2. oddelenie (I. B), zodpovedná vychovávateľka: Mgr. Enikő Katonaová