• O školskom klube detí

0904 091 077

Mgr. Andrea Majová, kontakt: EDUPAGE, majova@zsriazanska.sk,

0904 671 086

Mobilné čísla sú v prevádzke počas pracovnej doby jednotlivých vychovávateliek. Činnosť po vyučovaní (počas školského klubu) je v kompetencii zodpovedných vychovávateliek. Všetky postrehy, odporúčania a otázky ohľadom školského klubu smerujte na zodpovednú vychovávateľku.

prihláška

odhlaška

PLATOBNÉ  ÚDAJE

Zákonní zástupcovia uhrádzajú poplatok za ŠKD na účet: SK10 5600 0000 0084 2374 2002

Ako variabilný symbol uvedú: 75

Do poznámky pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko dieťaťa, za ktoré sa platí úhrada! Bez uvedených údajov nevieme platbu identifikovať a je nutné doložiť potvrdenie o platbe na požiadanie vedúcej ŠKD, resp. vychovávateľky.

Povinný mesačný príspevok na jedno dieťa: 38 €/mesiac, platí sa mesačne alebo môžete platiť v septembri do konca kalendárneho roka (september až december). Ďalšie platby za ŠKD sa budú uhrádzať po novom roku (január až jún).

Príspevok sa uhrádza najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci (aby boli peniaze na účte do 12. dňa v mesiaci). Posledná platba sa uskutočňuje do 10. júna príslušného školského roka.

odkaz (banm-výška príspevkov)

Ďalšie potrebné informácie o školskom klube:

Dieťa v ŠKD musí mať zabezpečené obedy v školskej jedálni, fľašku na pitie a olovrant, v letnom období šiltovku alebo klobúk.

Ranná činnosť v ŠKD začína od 6:30, príchod detí do ranného školského klubu je do 7:30.

ŠKD po vyučovaní je do 17:30 (neplatí pri mimoriadnej situácii).

Dieťa, ktoré odchádza samé domov z ŠKD, musí mať presne uvedený čas odchodu na daný deň alebo na celé obdobie školského roka.

Deti sa púšťajú, po telefonickom dohovore, len na telefónny kontakt uvedený v prihláške.

O všetkých dôležitých informáciách o dieťati je potrebné informovať zodpovednú vychovávateľku.

Pre dobré vzťahy a dodržiavanie bezpečnosti počas pobytu v ŠKD sa riadime určitými pravidlami, ktoré usmerňujú a vytvárajú určité bezpečné hranice správania sa medzi ľudmi. Aby deti do školského klubu chodili s radosťou a cítili sa v ňom bezpečne je potrebné poznať a dodržiavať školský poriadok.

Na nedodržiavanie školského poriadku v ŠKD sa bude prihliadať pri celkovom hodnotení správania sa žiakov počas školského roka. Do ŠKD chodia deti dobrovoľne, pri opakujúcom sa nevhodnom správaní, nerešpektovaní pokynov pedagógov a sústavnom porušovaní školského poriadku, môže dôjsť k vylúčeniu dieťaťa z ŠKD.

Výňatok zo školského poriadku, ktorý opisuje niektoré povinnosti detí počas pobytu v škole:

• K pedagógom a spolužiakom sa správam slušne, ohľaduplne, nepoužívam neslušné (vulgárne) výrazy a gestá.
          • Rešpektujem a plním pokyny pedagógov.
          • Dodržujem hygienické zásady a zásady slušného správania počas obedovania.
          • Ak sa necítim dobre, alebo sa zraním, okamžite to hlásim pedagógovi.
          • Nikdy svojvoľne neopúšťam učebňu a školský dvor, v prípade nutného odchodu, oznámim dôvod pedagógovi.
          • K vybaveniu a zariadeniu školy sa správam šetrne.
          • S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracujem maximálne opatrne, pod dohľadom dospelej osoby.
          • Nesmiem manipulovať s elektrickými zariadeniami.
          • Počas pobytu v škole môžem používať mobilný telefón len so súhlasom pedagóga.
          • Pri pobyte mimo budovu školy a školského areálu sa riadim pokynmi pedagóga. Dbám na svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolužiakov.
          • V celej budove školy chodím pomaly, nekričím a správam sa bezpečne.
          • Pri odchode z učebne zanechám po sebe poriadok, odložím vypožičané hračky a iné potreby na pôvodné miesto.

Harmonogram ŠKD

R Á N O

6:30 – 7:45

• deti do ranného ŠKD prichádzajú do 7.30,

• individuálna činnosť podľa záujmu detí (hry, relaxácia, motivačná príprava na vyučovanie, rozcvička, ranná komunita),

• odchod detí do tried pod dozorom vychovávateľa.

P O P O L U D N I E

11:45 – 15:15

• preberanie detí od vyučujúcich,

• hygiena pred obedom, obed, počas ktorého zodpovedný vychovávateľ zabezpečuje deťom dozor, dozerá na správne a slušné stolovanie a čakanie na jedlo pri výdajni,

• aktivity v oddelení (relaxačné, rekreačné a tematické oblasti výchovy) podľa plánovaných činností zodpovedného vychovávateľa

15:15 – 15:30

• hygiena pred olovrantom,

• olovrant (deti olovrantujú jedlo prinesené z domu).

15:30 – 16:30

• príprava na vyučovanie – samostatné robenie domácich úloh podľa záujmu detí (okrem piatku),

• didaktické hry a cvičenia,

• aktivity podľa záujmu detí.

Z Á V E R

16:30 – 17:30

• spájanie oddelení – záverečná činnosť,

• individuálna činnosť podľa záujmu detí.

Oddelenia:
          1. oddelenie (1. A, 4. B), zodpovedná vychovávateľka: Mgr. Andrea Majová