Navigácia

 • ZŠ: Prváci a tretiaci v Škole v prírode

  21. 5. 2018

  V týždni od 14. 5. - 18. 5. sa žiaci I. A, II. A  a pár žiakov zo IV. B triedy zúčastnili školy v prírode na Kysuciach v časti Makov - Kasárne. V nadmorskej výške 950 m si užívali radosť z pobytu v prekrásnej prírode. Zažili množstvo dobrodružstiev a vrátili sa plní nových zážitkov. Počas pobytu v ŠvP si odskočili na výlet do Českej republiky, kde navštívili všetky tri lokality valašského múzea v prírode v Rožnove pod Radhoštem, a to Drevené mestečko, Mlynskú dolinu a Valašskú dedinu. Po návrate do školy sa vraj už tešia na ďalšiu školu v prírode... (Janka Adamková)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Spievanie o doprave

  15. 5. 2018

  V utorok sa u nás v škôlke konalo hudobné predstavenie. Vystupovali hudobníci z umeleckej agentúry Čekovský a témou boli piesne o dopravnej výchove.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Polícia, kynológia, kukláči

  14. 5. 2018

  Dnes sme sa s piatakmi i šiestakmi zúčastnili ukážok práce policajtov, ktoré zorganizovalo Krajské riaditeľstvo policajného zboru. Na štadióne v Dúbravke sme videli zásahy kukláčov, neuveriteľné schopnosti policajných psov i koní a zažili sme aj vodné delo, ktoré sa využíva v prípade, že sa koná hromadná protiprávna činnosť. Žiaci mali možnosť komunikovať s policajtmi a dúfam, že sa v budúcnosti s nimi stretnú iba v dobrom. Mohli aj pohladiť policajných psov, ktoré nie sú určené na výcvik, ale na vyhľadávanie (na fotke). Bola to užitočná preventívna prehliadka a ukážka toho, že ochraňovať ľudí je ťažké a robiť zločiny sa nevypláca. (Ján Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Pokus - priepustnosť svetla

  14. 5. 2018

  Naše deti robili pokus, pri ktorom skúšali priepustnosť svetla cez rôzne materiály: papier, drevo, alobal, kartón, polystyrén. Ako pomôcku používali baterku. Zistené výsledky následne zapisovali do tabuľky a ako celé testovanie prebiehalo, to si môžete už pozrieť vo Fotoalbume.

 • ZŠ s MŠ: Nemecký jazyk

  14. 5. 2018

  Kooperáciu v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT (BIG SK-AT) v rámci programu spolupráce INTERREG V-A SK-AT s podporou Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) zabezpečuje aj naša škôlka MŠ, Letná. Zúčastňujú sa jej naši predškoláci z MŠ, Letná a prváci ZŠ, zatiaľ v pilotnej fáze do konca školského roka. Projekt sa bude realizovať bezplatným vyučovaním nemčiny. Začína sa budúci týždeň. (Veronika Macháčová, Alena Aminová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Kosenie

  14. 5. 2018

  Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Eko podniku verejnoprospešných služieb, ktorý nám upravil areál materskej školy. Pokazila sa nám kosačka a deťom hrozilo napadnutie kliešťom. (Veronika Macháčová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Prvá pomoc

  11. 5. 2018

  Prvej pomoci nikdy nie je dosť, najmä keď môže zachrániť život. Preto sme sa rozhodli využiť ponuku spoločnosti Falck na interaktívne ukážky záchrany života. Zúčastnili sa jej naši najmladší, triedy I. A., I, B, II. A a III. B, keďže práve u malých detí sa začína so šírením osvety. Záchranári priniesli deťom aj ozajstnú sanitku, mnoho záchranárskych pomôcok i darčeky. Ďakujeme im, ako aj mamičke z II. A, ktorá nám túto aktivitu ponúkla. Vedenie detí k všeobecným kompetenciám potrebných pre život je jedným z pilierov pôsobenia našej školy. (Ján Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Škola v prírode

  7. 5. 2018

  Naše deti si tento týždeň užívajú v Škole v prírode bohatý program a zábavu.

  Fotografie z odchodu autobusom, samotného pobytu a toho, ako sa sa spokojné a vysmiate vrátili si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Moja vlasť

  7. 5. 2018

  Naša MŠ sa zapojila do Medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže kresby a grafiky "Krásna jako kvítka". Jej témou bolo Predstavujem svoju zem, svoju vlasť a organizovala ju ZŠ a Mš Havířov - Bludovice. Ako naše deti vidia svoju krajinu, to si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

 • ŠKD: Druhá šanca odpadu

  26. 4. 2018

  Vo štvrtok sme na našej škole uskutočnili módnu prehliadku z odpadových látok. Keďže v ŠKD je výborná spolupráca medzi rodičmi a vychovávateľkami, môžeme tento program hodnotiť ako výborný. Deti si doma aj v ŠKD vytvorili rôzne šaty, doplnky, topánky a podobné výrobky, čo môžete vidieť aj na fotkách. Veríme, že aj vám sa páčia. (Enikó Katonaová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Hevier vyučuje deviatakov

  26. 4. 2018

  Vo štvrtok nás poctil návštevou spisovateľ, textár, učiteľ, vydavateľ a šíriteľ myšlienok o modernom
  vyučovaní Daniel Hevier. V rámci svojich ciest po Slovensku učí rôznych žiakov 1 hodinu slovenčiny.
  Téma dnešnej hodiny bola TEXT. Škoda, že hodina nemá viac ako 45 minút, lebo svojím rozprávaním
  o textoch a piesňových textoch zaujal. Dokonca nám zaspieval a prezradil, ako sa píšu texty k hudbe.
  So sľubom, že čoskoro navštívi aj naše menšie deti, sme sa rozlúčili. Ďakujeme vám, majstre! (Ján
  Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Hádzaná

  25. 4. 2018

  V stredu sa naši žiaci (VI. A a V. A) zúčastnili turnaja v minihádzanej. Turnaj organizoval ŠKP Bratislava v Dome športu. Našu školu reprezentovali žiaci: v bráne Hiram Mede, krídlo Patrik Dudáš, Matej Novotný a Matej Marcínek. Stredné spojky boli Richard Yráni a Sebastián Buschek, ktorý nastrieľal najviac gólov (39). Chlapci sa po prvýkrát sa ocitli zoči-voči ozajstnému súperovi. Umiestnenie 6. miesto  nezodpovedá ich bojovnosti a zodpovednosti, hanbu rozhodne nespravili. V niektorých zápasoch im chýbal len kúsok šťastia, aby zápas dotiahli do víťazného konca. Ďakujeme vám, boli ste úžasní bojovníci. (Anna Trstenská)

  Fotografie nájdete vo Fotolabume.

 • ZŠ: V súdnej sieni

  25. 4. 2018

  Niektorí naši deviataci mali dnes možnosť zúčastniť sa reálneho súdneho pojednávania v trestnej veci krádeže. Po krátkom všeobecnom úvode videli priebeh súdneho procesu až po vynesenie rozsudku. Na záver v rámci diskusie im ich otázky zodpovedali pán hovorca, pani prokurátorka aj pán sudca. Veríme, že sa aj po tejto skúsenosti nikdy nedostanú do pozície obvinených a stanú sa z nich slušní občania, absolventi našej školy. (Katarína Čuntalová)

  Fotografiu nájdete vo Fotolabume.

 • ZŠ: Šinterliga u nás

  24. 4. 2018

   

  ZŠ s MŠ na Riazanskej ulici privítala na svojej pôde účastníkov žiackej Šinterligy. Po mimoriadne stručných a výstižných slovách pána riaditeľa mohli tímy štyroch základných škôl už po tretíkrát v tomto školskom roku rozpútať súperenie v konkrétnych loptových súťažiach i minibasketbale.
  Štafetové disciplíny a streľbu na kôš v časovom limite najlepšie zvládlo domáce družstvo, tím z Teplickej bol najúspešnejší v basketbale trojíc. Akousi čerešničkou na torte bola záverečná bonusová súťaž - streľba na kôš o dva značkové dresy. Spomedzi zhruba 40 strelcov mali na svojom konte najviac presných zásahov Patrik Dudáš a Marek Bencúr, obaja z tímu Riazanskej.
  Posledný zo série turnajov Šinterligy bude v júni v Hant aréne. Obrovský ušatý pohár, ktorý čaká na víťaza, je pre všetky tímy azda tou najlepšou motiváciou. (Dušan Šesták)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Exkurzia v pizzérii

  23. 4. 2018

  Nedávno som dostal zaujímavú a originálnu ponuku od novej americkej pizzérie naslovenskom trhu - Domino: prezentačno-náučnú exkurziu do výrobne azda najobľúbenejšieho talianskeho jedla - pizze. Prečo nie? Keď deti odídu na strednú školu, isto budú chcieť brigádovať a možno si nájdu prácu práve v pizzérii. Na túto jedinečnú exkurziu som sa rozhodol zobrať najlepších žiakov II. stupňa za 3. štvrťrok - nie iba v prospechu, ale aj v správaní. Tím Domino pizzéria nás srdečne privítal, deťom povedal zaujímavé informácie o prevádzke, o príprave pizze, ale aj o hygiene potravín. Na chvíľu sme sa ocitli aj v chladničke. Avšak prekvapením bolo, že si žiaci mohli vlastnoručne spraviť pizzu štandardnej veľkosti s ingredienciami, aké si len predstavili. A so 100 % mozzarellou. Pizzu mohli zjesť alebo si ju odniesť domov. Kuchári všetkým ochotne pomáhali, boli milí a pochválili našich žiakov. Nakoniec dostali aj po jednom kupóne na bezplatnú pizzu z tejto reštaurácie. Verejne sa chcem poďakovať pizzérii Domino za veľmi milú akciu, ktorej náklady znášala sama a napriek tomu nám dali viac ako len príjemné pohostenie. (Ján Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotolabume.

 • ŠKD: V drevárskej dielni

  23. 4. 2018

  Deti z ŠKD si rozvinuli svoje technické zručnosti na veľmi zaujímavej aktivite, kde si mohli vyrobiť kocky z dreva. Išlo im to od ruky. Posúďte podľa fotiek. Naša ŠKD rozvíja rôzne stránky našich žiakov tak, ako sa o to snažíme aj v škole. (Margita Banášová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Teplická: Spievanky, spievanky...

  23. 4. 2018

  Deti videli hudobné vystúpenie Spievanky, spievanky... Oboznámili sa s rôznymi hudobnými nástrojmi a spoločne s hudobníkmi si zaspievali a zatancovali. Vystúpenie sa nám všetkým páčilo a skvele sme sa zabavili.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: V galérii

  20. 4. 2018

  Koncom týždňa sme navštívili Slovenskú národnú galériu, kde deti zažili nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov: Mesto a Krajina. V dnešnej digitálnej kultúre je veľkým prínosom stretnutie s umeleckými dielami. Viac sa dozviete na fotkách vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Zober loptu, nie drogy

  19. 4. 2018

  Naša škola sa zapojila do ďalšej športovej aktivity - tentokrát to bol projekt Zober loptu, nie drogy. Na hodinách telesnej výchovy sme realizovali športové aktivity zamerané na odrážanie loptičky pingpongovou raketou a rôzne obmeny odrážania medzi kuželkami a cez sieťku.
  Projektu sa postupne zúčastnili žiaci a žiačky z tried: II. A, IV. A, V. A, VI. A, VII. A a VII. B v počte 89 žiakov.
  Na záver deti dostali kľúčenku ako spomienku na ping-pong vyučovanie. (Anna Trstenská)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Testovanie občianskej hry

  18. 4. 2018

  V spolupráci s úradom splnomocnenca Vlády SR pre občiansku spoločnosť naši deviataci v rámci občianskej náuky testovali novovytváranú spoločenskú hru s témou participatívneho rozpočtu, ktorý funguje napr. aj v našej mestskej časti. Hravou formou sa presvedčili o tom, aké dôležité je aktívne participovať a zaujímať sa o dianie vo svojom meste. Overili si svoje prezentačné schopnosti, spoluprácu a občianske kompetencie. Načase, veď už majú občianske preukazy :-). (Katarína Čuntalová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

strana:

Fotoalbumy