Navigácia

 • ZŠ: GREEN POWER

  Naša škola sa stala súčasťou jedinečného projektu, ktorý sa už roky realizuje v zahraničí - Green Power. Jeho cieľom je viesť žiakov k spolupráci a motivovať ich k štúdiu technických odborov. Žiaci V. B budú na hodinách techniky vyrábať ozajstnú a funkčnú formulu, na ktorej potom budú súťažiť v pretekoch. Pani učiteľkej Zverkovej bude pomáhať odborník-technik. Sme jedna z prvých škôl, ktorá bola na tento projekt oslovená. A veríme, že nájde uplatnenie aj na Slovensku. Takto vyzerá výsledok projektu: https://www.youtube.com/watch?v=Kxjcb28opGA

 • MŠ, Letná: Nový nábytok

  MŠ, Letná: Nový nábytok
  14. 12. 2018

  Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli 2% z daní. Za peniažky sme kúpili nový nábytok do 2. triedy, postieľky a nové dvierka na poškodené skrinky. ĎAKUJEME!

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume. 

 • MŠ, Teplická: Pierko anjela

  MŠ, Teplická: Pierko anjela
  10. 12. 2018

  V pondelok deti videli krásne divadelné predstavenie "Pierko anjela". Hlavní hrdinovia boli anjel, čert a samozrejme Mikuláš. Na záver deti Mikulášovi zaspievali a zarecitovali a každé dieťa dostalo sladký darček.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ŠKD: Výroba vianočných darčekov

   ŠKD: Výroba vianočných darčekov
  10. 12. 2018

  Deti z 5. oddelenia (3. A) si s pani vychovávateľkou Banášovou spravili darčeky pod stromček pre svojich blízkych. Darčeky sa im veľmi vydarili, veď posúďte sami vo Fotoalbume. (L. Rintelová)

 • ZŠ: Mikulášsky turnaj v basketbale

  ZŠ: Mikulášsky turnaj v basketbale
  7. 12. 2018

  Prvý turnaj nového ročníka Šinterligy mal prívlastok Mikulášsky a jeho usporiadateľom bola ŠpMND na Skalickej ulici. Družstvá jednotlivých škôl boli rozdelené na začiatočníkov a pokročilých. Žiaci z Riazanskej obsadili medzi začiatočníkmi 2. miesto v basketbale. Pokročilí boli pre zmenu najlepší v loptových disciplínach, ale v samotnom minibasketbale sa im už darilo menej a v celkovom hodnotení tak na najvyšší stupienok nedosiahli. Školu reprezentovalo spolu 19 hráčov a hráčok z prvého i druhého stupňa. (D. Šesták)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Mikuláš aj u nás

  MŠ, Letná: Mikuláš aj u nás
  6. 12. 2018

  Vo štvrtok aj k nám zavítal Mikuláš s čerticou. Deti privítali Mikuláša a predstavili sa s hudobným programom. Okrem toho deti zdobili stromček a tešili sa z darčekov, ktoré si našli pod ním. A v tento deň nás navštívilo i divadlo Zábavka, ktoré sa predstavilo v prevedení Alica v krajine Vianoc. Bolo veru veselo - veď pozrite Fotoalbum.

 • MŠ, Teplická: Prišiel k nám Mikuláš...

  MŠ, Teplická: Prišiel k nám Mikuláš...
  6. 12. 2018

  Vo štvrtok svietil v kalendári dátum 6. 12. a ako to už býva zvykom, našu MŠ navštívil Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Mikulášsky deň

  ZŠ: Mikulášsky deň
  6. 12. 2018

  Aj takto to dnes vyzeralo na našej škole. Azda najobľúbenejší sviatok detí - Mikuláš. Parlament žiakov školy spustil akciu, aby žiaci prišli do školy v oblečení, pripomínajúcom tento sviatok. Najkrajšie oblečení žiaci boli odmenení. Medzi malé deti zavítal aj Mikuláš, čert a snehulienka. Riaditeľ školy vyhlásil súťaž o najzaujímavejšiu mikulášsku fotografiu. Bol to skrátka deň detí v decembri. Atmosféru zobrazujú fotografie. (J. Papuga. T. Kindji)

 • MŠ, Teplická: Kúzelník

  MŠ, Teplická: Kúzelník
  5. 12. 2018

  V stredu do našej MŠ zavítal kúzelník. Všetkých nás úžasne pobavil svojimi kúzelníckymi kúskami - pozrite si Fotoalbum.

 • ZŠ: Šachisti v prominentnej spoločnosti

  ZŠ: Šachisti v prominentnej spoločnosti
  5. 12. 2018

  Historická budova Národnej rady SR privítala včera šachistov rozličných vekových, výkonnostných i spoločenských skupín. Pozvanie našich politických prominentov prijal aj Anatolij Karpov, reprezentant bývalého Sovietskeho zväzu a niekoľkonásobný majster sveta. Na tomto nevšednom a v našich zemepisných šírkach exkluzívnom podujatí sa zúčastnili aj niektorí žiaci šachového krúžku našej školy. Pobyt v takomto prostredí mal pre nich nezvyčajnú príchuť, veď ocitnúť sa v takejto spoločnosti nebýva každodennou záležitosťou. Pocity bázne a neistoty postupne vyprchali a všetci si magickú atmosféru doslova užívali. Podujatie zorganizoval predseda NR SR. (D. Šesták)

  Fotografie nájdete vo Fotolabume.

 • MŠ, Letná: Výskumníci

  MŠ, Letná: Výskumníci
  4. 12. 2018

  Naši malí vedátori skúmali prírodné javy, konkrétne rozpustnosť látok vo vode (cukor, olej a gumený cukrík). Ich bádanie si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Čítanie, ktoré nenudí

  ZŠ: Čítanie, ktoré nenudí
  3. 12. 2018

  V pondelok sa trieda 4. B zúčastnila akcie Čítanie, ktoré nenudí v Mestskej knižnici. Žiaci sa umelecky obohatili o nové zážitky z čítania. Spisovateľka Kristína Baluchová nám predstavila svoju novú knižku Kapitán Padák a lietajúce auto, tretí diel z úspešnej série dobrodružstiev Kapitána Padáka. Dopravný pilot Daniel Padák so svojím Boeingom 737 zavítal tentoraz do Košíc z ďalekej Kene. Okrem zábavného zemepisu prináša aj skvelé správy - na Slovensku bolo vyrobené auto, ktoré vie skutočne vzlietnuť. Deti so záujmom čítali i počúvali. (Elena Paráková)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Prvý ako anjelik

  MŠ, Letná: Prvý ako anjelik
  30. 11. 2018

  Tentoraz k nám zavítalo divadlo Dunajka a predstavilo sa divadelnou hrou Prvý ako anjelik. Dej vám neprezradíme, ale môžete si ho pozrieť vo Fotolabume.

 • ZŠ: Zdobenie vianočného stromčeka

  ZŠ: Zdobenie vianočného stromčeka
  29. 11. 2018

  Vo štvrtok sme sa s 13 žiakmi 1. A vybrali ozdobiť vianočný stromček za našu školu. Našli sme ho na nádvorí Primaciálneho paláca. Mal 2 metre. Ozdobili sme ho vlastnoručne ozbrojenými guľami a vyrobenými hviezdami, čiapočkami, rukavicami a reťazami aj inými žiakmi našej škole. Všetci sme sa na zdobenie tešili a
  páčila sa nám toto podujatie organizované Magistrátom Bratislavy. (Mgr. Alena Šulaková).

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Teplická: Po valašsky od zeme

  MŠ, Teplická: Po valašsky od zeme
  29. 11. 2018

  Vo štvrtok deti videli hudobné predstavenie " Po valašsky od zeme". Oboznámili sa s rôznymi hudobnými nástrojmi a spolu s muzikantmi si zaspievali a za tancovali. Nálada bola výborná a všetci sme sa výborne zabavili - pozrite si Fotoalbum.

 • ZŠ: Svet japonských rozprávok

  ZŠ: Svet japonských rozprávok
  28. 11. 2018

  Trieda VI. A navštívila v stredu Staré Mesto Bratislavy a pozreli si aktuálne výstavy v Bibiane. Navštívili  aj úžasnú malú galériu Multium a výstavu v nej: Priestor a zrkadlá. Základným prvkom celej výstavy vytvárajúcim ilúziu nekonečna boli dve zrkadlá oproti sebe na protiľahlých stenách. Ak k nim pridáte ďalšie zrkadlá, napr. na strope a podlahe, tak sa dojem nekonečna rozšíri o ďalší rozmer. Fascinujúce, odporúčame. Okrem galérií  si pozreli Bratislavský hrad a barokovú záhradu v ňom, NR SR, uličky starého mesta a navštívili  vianočné trhy, kde  sa zohriali teplým nealkoholickým punčom. (T. Kindji)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Športom k duševnému zdraviu

  ZŠ: Športom k duševnému zdraviu
  28. 11. 2018

  Žiaci 4.B sa zúčastnili športovej súťaže v športovej hale na Junáckej ulici. Akciu organizovali policajti. Všetky deti hrali zápas, striedali sa po 3-4 minúty. Naša trieda hrala viacero zápasov s rozličnými školami v Bratislave a okolí. Žiaci sa takto učia fungovať v tíme, prihrávať, tešiť sa spoločne z úspechov i prekonávať spoločne sklamania. Deti odchádzali spokojné z akcie, ukázali, že vedia fungovať ako tím, vedia sa povzbudiť a napredovať v hre. Tentoraz bez umiestnenia, no akcia splnila účel, utužila kolektív, podporila športové kamarátstva. (Elena Paráková)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  ZŠ: Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
  28. 11. 2018

  Naša škola tento rok po prvý raz organizovala okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pre žiakov 8. a 9. ročníkov z III. bratislavského obvodu. Žiaci súťažili v písomnom teste, v transformácii textu a v prednese (v umení rétoriky). Súťaži predsedal Ján Papuga, v porote boli pani učiteľka Balašovová (bývalá učiteľka) a Denisa Walther Bočáková, učiteľka zo susednej súkromnej strednej odbornej školy HOST. Pre víťazov bolo pripravené občerstvenie. Naša škola prispela aj k oceneniu víťazov. Oficiálne ceny a diplomy dodalo Centrum voľného času Bratislava III. Po súťaži mali prítomní učitelia pocit, že slovenčina má stále šancu byť obľúbeným predmetom. Víťazke zo školy Za kasárňou blahoželáme, postupuje do krajského kola. Tešíme sa striebornému umiestneniu našej žiačky z VIII. A triedy, predsedníčky Parlamentu žiakov školy Pauly Ilenčíkovej. Najdôležitejšie však je, aby sa neumiestnení nevzdávali. Dnes nepostúpili, nabudúce sa dostaví iný úspech. (Ján Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Dobrý skutok sa počíta

  ZŠ: Dobrý skutok sa počíta
  27. 11. 2018

  Vianoce sú sviatky pokoja a radosti, ktoré trávime v kruhu rodiny. A súčasťou nejednej rodiny je i psíček alebo mačička. Niekedy sa stane, že si deti nájdu pod stromčekom malé milé šteniatko či mačiatko. Keďže je to živý tvor, treba sa oň starať. Venčenie, kŕmenie, cvičenie čistenie sa stane každodennou povinnosťou. No a tu je ten problém! Často sa stane psík alebo mačička príťažou a tak skončia v útulku. Z milého veselého domáceho miláčika je razom smutné opustené stvorenie.

  Preto nás oslovila možnosť zapojiť sa do akcie Dobrý skutok sa počíta. To, že kde dobrý skutok zrealizujeme, bolo jasné hneď od začiatku - v útulku Slobody zvierat. Začalo obdobie príprav. Zavolali sme do útulku a dohodli termín návštevy. Rozhodli sme sa pre materiálnu pomoc - konzervy pre mačičky, deky do kotercov, posteľné obliečky, koberčeky, obojky, krmivo a maškrty pre psíkov.

  V triedach 3. A a 4. A prebehla zbierka potrebných vecí. Konečne prišiel ten očakávaný deň. Išli sme zrealizovať DOBRÝ SKUTOK a stali sme sa súčasťou celosvetového sviatku darovania a štedrosti GIVING TUESDAY. Po príchode do útulku nás privítala milá teta. Najskôr sme odovzdali vyzbierané veci. A verte neverte, bolo toho neúrekom! Za odmenu nás teta previedla celým útulkom, oboznámila nás s jeho fungovaním, porozprávala nám  smutný príbeh o Astorkovi, ktorého našli s reťazou okolo krku. Bolo to s ním veľmi zlé, ale podarilo sa ho zachrániť. Druhý príbeh bol o sučke, ktorú zrazilo auto a ostala ležať na ceste. Jej stav si vyžiadal ťažkú operáciu chrbtice. Dodnes nevie krútiť chvostíkom. Oboznámila nás ako sa správne starať o psíkov a mačičky. Tí odvážnejší si prezreli operačnú sálu. I napriek nepriaznivému počasiu sme využili možnosť venčenia, čomu sme sa potešili my, ale najviac naši štvornohí kamaráti. Na záver nám teta poďakovala za tento náš dobrý skutok. A my sme odchádzali s dobrým pocitom, že sme ho mohli zrealizovať a pomôcť opusteným zvieratkám. Rozhodli sme sa, že neostaneme len pri jednorazovej pomoci, ale pomáhať budeme pravidelne. A možno si niekto z nás aj adoptuje nejakého psíka alebo mačičku. Kto vie? (K. Čajdová)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Plešatá speváčka

  ZŠ: Plešatá speváčka
  27. 11. 2018

  Žiaci IX. triedy sa zúčastnili predstavenia Divadla Ludus Plešatá speváčka. V rámci literárnej témy dráma prešli krstom ohňom, keďže táto hra patrí k absurdným, teda je zložitejšia na vnímanie. Na najbližšej hodine sa o hre porozprávame, dúfajúc, že budú mať záujem o divadlo aj naďalej. Isté však je, že sa naši deviataci správali na úrovni. Na divadelnej úrovni... (Ján Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

strana:

Fotoalbumy