Navigácia

 • ZŠ S MŠ: Posledné dva dni v tomto roku

  ZŠ S MŠ: Posledné dva dni v tomto roku
  21. 12. 2018

  Po roku si naši žiaci, učitelia, ale aj rodičia opäť pripravili vianočné trhy. Aj keď boli mierne obavy z ich organizácie, môžeme konštatovať, že tieto boli ešte lepšie ako minulé. Deti si pripravili tovar od výmyslu sveta, na ozdobu, jedenie, ale aj praktické predmety. Pokojne by mohli konkurovať ozajstným vianočným trhom. Nejeden návštevník školy si mohol nakúpiť veci na blížiace sa Vianoce. Ceny si žiaci v rámci spoznávania finančnej gramotnosti určovali sami. Aj tento rok boli trhy vonku, pred školou. Tam ich pozorovali dve ovečky a dve kozy z farmy p. Hammera, poslanca za Raču. Má veľkú farmu na Peknej ceste, kde vás všetkých pozýva.

  V tento pre školu významný deň nás čakalo viacero prekvapení. Azda najkrajším bolo, že začalo snežiť, čo dokreslilo atmosféru blížiacich sa Vianoc. Televízia Markíza si prišla pozrieť naše trhy a spravila z nich veľmi peknú reportáž – pozrieť si ju môžete tu. A prišli nás aj deti z priľahlej škôlky a taktiež aj p. poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, Branislav Gröhling, ktorý sa ako odborník na školskú problematiku porozprával s deťmi, učiteľmi.

  Trhy pokračovali počas vyhrávania vianočných piesní v školskom rozhlase aj počas ŠKD. Po trhoch deti odišli a učiteľský zbor si spravil večierok s kapustnicou. O peniazoch, ktoré sa zozbierali (ešte nie sú spočítané), rozhodne Parlament žiakov školy. Štvrtok sa naozaj vydaril.

  V piatok boli žiaci už tradične na filmovom predstavení. Malí si pozreli Rodinku úžasných 2, kreslenú rozprávku o túžbach mať nadprirodzené schopnosti a pomáhať svetu. Veľkí si pozreli životopisný film o rockovej legende Queen, po ktorom si ešte dlho vyspevovali melódie tejto skupiny.

  Tak sa teda skončili posledné dni v roku 2018. Najdôležitejšie je, že pri oboch sa naši žiaci veľmi veľa naučili. A to je cieľom školy pri organizovaní každej aktivity.  

  Želáme všetkým ľuďom dobrej vôle príjemné prežitie zimných sviatkov s rodinou, priateľmi, zvieratkami a veľa zdravia, šťastia, lásky a peňazí v novom roku.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Vianočná návšteva u dôchodcov

  MŠ, Letná: Vianočná návšteva u dôchodcov
  19. 12. 2018

  Naši predškoláci boli potešiť starších v Klube dôchodcov a zaželali im pevné zdravie a aby nikdy nepocítili, že sú sami.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Archeologické múzeum

  ZŠ: Archeologické múzeum
  18. 12. 2018

  V utorok sa niektorí naši piataci zúčastnili zážitkovo-tvorivého vzdelávacieho programu "Ako sa žilo v Bratislave v 4. tisícročí pred Kr. alebo Zostúp s nami do doby medenej" v Archeologickom múzeu. Netradičným a zaujímavým spôsobom sa dozvedeli veľa nových informácií. Vďaka tvorivým aktivitám si na pamiatku vlastnoručne vyrobili krásny šperk. Na záver si vychutnali atmosféru bratislavských vianočných trhov.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Vianočné inšpirácie

  MŠ, Letná: Vianočné inšpirácie
  17. 12. 2018

  V decembri sme stihli v škôlke ešte niekoľko zaujímavých aktivít spojených nielen so zimou, ale aj s Vianocami - pozrite si Fotoalbum.

 • ŠKD: Vianočné dielne

  ŠKD: Vianočné dielne
  17. 12. 2018

  Školský klub detí už tradične pred Vianocami zrealizoval vianočné dielne, kde sa tvorili výrobky aj na
  blížiace sa vianočné trhy. (J. Papuga)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Janka Hospodárová na návšteve

  ZŠ: Janka Hospodárová na návšteve
  13. 12. 2018

  V predvianočnom čase nás potešila svojou návštevou Janka Hospodárová z TV Markíza. Porozprávala sa so žiakmi našich troch tried. Diskutovalo sa o televíznej práci, o športe, o Vianociach, o zvieratkách. Janka zapôsobila na všetkých príjemne a presvedčili sme sa o tom, že to nie je iba veľká hviezda, ale aj žena, ktorá sa vie rozprávať s deťmi. Stretnutie s ňou sprostredkoval náš nový pedagogický asistent M. Hlinka. (J. Papuga)

  FOtografie nájdtee vo Fotoalbume.

 • ZŠ: GREEN POWER

  Naša škola sa stala súčasťou jedinečného projektu, ktorý sa už roky realizuje v zahraničí - Green Power. Jeho cieľom je viesť žiakov k spolupráci a motivovať ich k štúdiu technických odborov. Žiaci V. B budú na hodinách techniky vyrábať ozajstnú a funkčnú formulu, na ktorej potom budú súťažiť v pretekoch. Pani učiteľkej Zverkovej bude pomáhať odborník-technik. Sme jedna z prvých škôl, ktorá bola na tento projekt oslovená. A veríme, že nájde uplatnenie aj na Slovensku. Takto vyzerá výsledok projektu: https://www.youtube.com/watch?v=Kxjcb28opGA

 • MŠ, Letná: Nový nábytok

  MŠ, Letná: Nový nábytok
  14. 12. 2018

  Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli 2% z daní. Za peniažky sme kúpili nový nábytok do 2. triedy, postieľky a nové dvierka na poškodené skrinky. ĎAKUJEME!

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume. 

 • MŠ, Teplická: Pierko anjela

  MŠ, Teplická: Pierko anjela
  10. 12. 2018

  V pondelok deti videli krásne divadelné predstavenie "Pierko anjela". Hlavní hrdinovia boli anjel, čert a samozrejme Mikuláš. Na záver deti Mikulášovi zaspievali a zarecitovali a každé dieťa dostalo sladký darček.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ŠKD: Výroba vianočných darčekov

   ŠKD: Výroba vianočných darčekov
  10. 12. 2018

  Deti z 5. oddelenia (3. A) si s pani vychovávateľkou Banášovou spravili darčeky pod stromček pre svojich blízkych. Darčeky sa im veľmi vydarili, veď posúďte sami vo Fotoalbume. (L. Rintelová)

 • ZŠ: Mikulášsky turnaj v basketbale

  ZŠ: Mikulášsky turnaj v basketbale
  7. 12. 2018

  Prvý turnaj nového ročníka Šinterligy mal prívlastok Mikulášsky a jeho usporiadateľom bola ŠpMND na Skalickej ulici. Družstvá jednotlivých škôl boli rozdelené na začiatočníkov a pokročilých. Žiaci z Riazanskej obsadili medzi začiatočníkmi 2. miesto v basketbale. Pokročilí boli pre zmenu najlepší v loptových disciplínach, ale v samotnom minibasketbale sa im už darilo menej a v celkovom hodnotení tak na najvyšší stupienok nedosiahli. Školu reprezentovalo spolu 19 hráčov a hráčok z prvého i druhého stupňa. (D. Šesták)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Mikuláš aj u nás

  MŠ, Letná: Mikuláš aj u nás
  6. 12. 2018

  Vo štvrtok aj k nám zavítal Mikuláš s čerticou. Deti privítali Mikuláša a predstavili sa s hudobným programom. Okrem toho deti zdobili stromček a tešili sa z darčekov, ktoré si našli pod ním. A v tento deň nás navštívilo i divadlo Zábavka, ktoré sa predstavilo v prevedení Alica v krajine Vianoc. Bolo veru veselo - veď pozrite Fotoalbum.

 • MŠ, Teplická: Prišiel k nám Mikuláš...

  MŠ, Teplická: Prišiel k nám Mikuláš...
  6. 12. 2018

  Vo štvrtok svietil v kalendári dátum 6. 12. a ako to už býva zvykom, našu MŠ navštívil Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom.

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Mikulášsky deň

  ZŠ: Mikulášsky deň
  6. 12. 2018

  Aj takto to dnes vyzeralo na našej škole. Azda najobľúbenejší sviatok detí - Mikuláš. Parlament žiakov školy spustil akciu, aby žiaci prišli do školy v oblečení, pripomínajúcom tento sviatok. Najkrajšie oblečení žiaci boli odmenení. Medzi malé deti zavítal aj Mikuláš, čert a snehulienka. Riaditeľ školy vyhlásil súťaž o najzaujímavejšiu mikulášsku fotografiu. Bol to skrátka deň detí v decembri. Atmosféru zobrazujú fotografie. (J. Papuga. T. Kindji)

 • MŠ, Teplická: Kúzelník

  MŠ, Teplická: Kúzelník
  5. 12. 2018

  V stredu do našej MŠ zavítal kúzelník. Všetkých nás úžasne pobavil svojimi kúzelníckymi kúskami - pozrite si Fotoalbum.

 • ZŠ: Šachisti v prominentnej spoločnosti

  ZŠ: Šachisti v prominentnej spoločnosti
  5. 12. 2018

  Historická budova Národnej rady SR privítala včera šachistov rozličných vekových, výkonnostných i spoločenských skupín. Pozvanie našich politických prominentov prijal aj Anatolij Karpov, reprezentant bývalého Sovietskeho zväzu a niekoľkonásobný majster sveta. Na tomto nevšednom a v našich zemepisných šírkach exkluzívnom podujatí sa zúčastnili aj niektorí žiaci šachového krúžku našej školy. Pobyt v takomto prostredí mal pre nich nezvyčajnú príchuť, veď ocitnúť sa v takejto spoločnosti nebýva každodennou záležitosťou. Pocity bázne a neistoty postupne vyprchali a všetci si magickú atmosféru doslova užívali. Podujatie zorganizoval predseda NR SR. (D. Šesták)

  Fotografie nájdete vo Fotolabume.

 • MŠ, Letná: Výskumníci

  MŠ, Letná: Výskumníci
  4. 12. 2018

  Naši malí vedátori skúmali prírodné javy, konkrétne rozpustnosť látok vo vode (cukor, olej a gumený cukrík). Ich bádanie si môžete pozrieť vo Fotoalbume.

 • ZŠ: Čítanie, ktoré nenudí

  ZŠ: Čítanie, ktoré nenudí
  3. 12. 2018

  V pondelok sa trieda 4. B zúčastnila akcie Čítanie, ktoré nenudí v Mestskej knižnici. Žiaci sa umelecky obohatili o nové zážitky z čítania. Spisovateľka Kristína Baluchová nám predstavila svoju novú knižku Kapitán Padák a lietajúce auto, tretí diel z úspešnej série dobrodružstiev Kapitána Padáka. Dopravný pilot Daniel Padák so svojím Boeingom 737 zavítal tentoraz do Košíc z ďalekej Kene. Okrem zábavného zemepisu prináša aj skvelé správy - na Slovensku bolo vyrobené auto, ktoré vie skutočne vzlietnuť. Deti so záujmom čítali i počúvali. (Elena Paráková)

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

 • MŠ, Letná: Prvý ako anjelik

  MŠ, Letná: Prvý ako anjelik
  30. 11. 2018

  Tentoraz k nám zavítalo divadlo Dunajka a predstavilo sa divadelnou hrou Prvý ako anjelik. Dej vám neprezradíme, ale môžete si ho pozrieť vo Fotolabume.

 • ZŠ: Zdobenie vianočného stromčeka

  ZŠ: Zdobenie vianočného stromčeka
  29. 11. 2018

  Vo štvrtok sme sa s 13 žiakmi 1. A vybrali ozdobiť vianočný stromček za našu školu. Našli sme ho na nádvorí Primaciálneho paláca. Mal 2 metre. Ozdobili sme ho vlastnoručne ozbrojenými guľami a vyrobenými hviezdami, čiapočkami, rukavicami a reťazami aj inými žiakmi našej škole. Všetci sme sa na zdobenie tešili a
  páčila sa nám toto podujatie organizované Magistrátom Bratislavy. (Mgr. Alena Šulaková).

  Fotografie nájdete vo Fotoalbume.

strana:

Fotoalbumy