• ZŠ: Lektorské kurzy angličtiny

• Na našej škole práve prebieha kurz anglického jazyka s lektorom z Britských ostrovov. Guy Cheetham  je riaditeľ spoločnosti Talk talk courses(http://www.talktalkcourses.com) a je naozaj super.  Má  pravý britský prízvuk, krásnu angličtinu, veľa trpezlivosti, nápadov a žiaci si ho obľúbili. Jazyk sa dá učiť viacerými spôsobmi, no skúsenosť s hovorenou angličtinou pravého Brita je na nezaplatenie. Cieľom kurzu je zdokonaliť jazykové schopnosti žiaka  a zároveň zvýšiť sebaistotu žiaka pri rozprávaní. Pochvalné reakcie zúčastnených žiakov sú pre nás najdôležitejšou spätnou väzbou. Aj týmto spôsobom chceme podporovať výučbu angličtiny a zvyšovanie úrovne komunikačných schopností našich žiakov. (Tiatiana Kindji)

• MŠ, Letná: Trpaslík

• Milé deti, rodičia,

dnes nás prišiel rozveseliť trpaslík so svojím krásnym divadelným predstavením.

Ako sme sa smiali a tešili z neho môžete vidieť v našom Fotoalbume.

• MŠ, Teplická: Danka a Janka

• AJ tentoraz k nám zavítalo divadlo B,D. Vo štvrtok sme videli pekné bábkové predstavenie Danka a Janka, o dvoch dievčatkách, o ktorých ste možno počuli aj vy. Aj naši škôlkari už poznajú ich príbeh.

• ZŠ: Vedomostný ostrov

• Naša škola uspela v projekte Vedomostné ostrovy Nadácie VW. Získali sme interaktívny kiosk s troma dotykovými obrazovkami a internetom zadarmo. Jeho súčasťou však nie je len prístup na internet, ale aj mnoho vedomostných hier a informácií o svete okolo nás. Deti ho ihneď prijali a trávia čas cez prestávku aktívne. Vedomostný ostrov je umiestnený na 2. poschodí a verím, že obohatí rozhľad našich žiakov. (Ján Papuga)

• ZŠ: Nové stoličky v jedálni

• Veľmi pekne ďakujeme Rade rodičov za zakúpenie 18 nových stoličiek do školskej jedálne. Tým sa kapacita jedálne navýšila a v súčasnosti sa v nej môže naraz stravovať 88 stravníkov.

• MŠ, Letná: Korčuľovanie

• Milí rodičia,

v pondelok sme začali s kurzom korčuľovania. Ich prvé „ľadové kroky“ si môžete pozrieť v našom Fotoalbume.

Skúseností aj fotiek Vašich detičiek bude pribúdať, tak nás nezabudnite priebežne sledovať.

• ŠKD: Pamodaj šťastia, lavička

• Divadelné predstavenie klasickej rozprávky Pamodaj šťastia, lavička predstavili deti z ŠKD, z divadelného krúžku pod vedením p. M. Banášovej. Na svoje deti sa prišli pozrieť rodičia.

• ŠKD: Vianočný večierok

• Na vianočnom večierku ŠKD vystúpili naše deti s vianočným programom. Predstavili tanec hip-hop, zaspievali vianočné piesne a zavinšovali koledy. Na večierok prišli aj niektorí rodičia, starí rodičia.