• MŠ - Letná: Poďakovanie

• Radi by sme sa poďakovali pani Slezákovej, ktorá darovala do MŠ drevené lavice vhodné do interiéru aj exteriéru. Spoločne s deťmi sme ich vypilníkovali a zmontovali. Deti mali skutočne obrovskú radosť, keď nasledovali kroky v návode a sami doťahovali skrutky, či zatĺkali klince. Galéria fotografií. (V Macháčová)

• MŠ - Teplická: Bábkové divadielko

• V pondelok 23. 9. do našej MŠ prišli manželia Stražanovci s krásnym bábkovým predstavením o Medovníkovom domčeku. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, za čo hercov odmenili veľkým potleskom. Na záver si niektoré z detí vyskúšali manipuláciu s bábkami. Galéria fotografií. (A. Masarovičová)

• ZŠ: Výročie SNP

• Naše deviatačky Berenika Hoflack, Monika Reiterová a Terezka Laposová dnes prednesom básní podporili spomienkové posedenie pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania, ktoré sa konalo v Dennom centre Zlatý dážď na Račianskej ulici v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov. Nezabúdame! (K. Čuntalová)

• MŠ - Letná: Sokoliari

• Deti v MŠ - Letná navštívili Sokoliari - Falconari a prišli predstaviť dravce žijúce na Slovensku a v Amerike. Deti sa oboznámili s plamienkou driemavou, myšiakom hôrnym, sokolom sťahovavým a mnohými ďalšími. Dozvedeli sa o spôsobe ich života a potrave, ktorou sa živia. Dozvedeli sa o tom, aké nebezpečné môžu byť dravce vyskytujúce sa v blízkosti letiska, kde vyhľadávajú potravu. Na záver si deti mohli dravce pohladkať a odfotiť sa spoločne s nimi. Fotogaléria. (V. Macháčová) Galéria fotografií.

• ZŠ: OZNAM O PROJEKTE

• V našej škole sa implementuje projekt Európskeho sociálneho fondu V základnej škole úspešnejší II - Cesty pomoci žiakom. V rámci projektu máme troch asistentov účiteľa a špeciálnu pedagogičku, ktorí pomáhajú zdravotne znevýhodneným žiakom. Viac v: stiahnuť.

• MŠ - Letná: Jesenné divadielko

• Ani materská škola nezaháľala a už v septembri pripravila pre deti literárnu aktivitu. Bábkoherci z divadielka Lienka sa k nám prišli predstaviť s rozprávkou o pyšnej Dorotke, ktorá priblížila deťom príbeh o pyšnej kráľovskej dcére, ktorá si neváži veci ani ľudí a len po príučke v pekle sa jej hodnoty menia. Deti sa oboznámili s pozitívnymi vzormi a spoznávali základné morálne hodnoty. Boli interaktívne vtiahnuté do deja a odpovedali na otázky týkajúce sa obsahu rozprávky. Galéria fotografií. (V. Macháčová)

• ZŠ: Detská akadémia D. Cibulkovej

• 12. 9. 2019 sa prvý stupeň zúčastnil prezentačnej aktivity detskej tenisovej akadémie, ktorá nesie meno tenisovej majsterky Dominiky Cibulkovej. Samotná športovkyňa bola prítomná a dohliadala na aktivity potenciálnych tenistov. Popri tom sa vďačne fotila s deťmi i vyučujúcimi, nešetrila úsmevmi a motivovala deti k výkonom. Cieľom bolo nájsť nové detské talenty. Galéria fotografií. (J. Papuga)

• ZŠ: Deň autobusovej dopravy

• Naši deviataci z A triedy sa zúčastnili exkurzie o autobusovej doprave. Prezreli si autobusy či už staré, alebo nové. Vyskúšali podať prvú pomoc, chôdzu pomocou vodítka, ktoré používajú nevidiaci. Videli aj vodiacich psov. Nakoniec si zaskákali na nafukovacom autobuse. Získali mnoho nových a užitočných informácií. (M. Reiterová). Fotogaléria.

• Poďakovanie

• Srdečne ďakujeme Únii žien Slovenska za darovanie kancelárskeho papiera. Využijeme ho na účely súvisiace so žiakmi. Ušetrené prostriedky použujeme takisto v prospech detí.

• OZNAM: ZBER PAPIERA ZŠ

• Týmto dňom spúšťame celoročnú súťaž v zbere papiera. Ocenené budú prvé tri triedy. Prosím, nebaľte papiere do kartónov. A zväzujte ich do celku. Potom ich podľa tried umiesnite v zelenom regáli. Vždy ich označte na vrchu označením triedy. Nie označením mena, nehráme individuálne, ale kolektívne. Minulý rok sme vyzbierali 2116 kg!!!