• ZŠ: Valentínska pošta

• Často sa hovorí, že lásku by si ľudia mali prejavovať po celý rok, nie len na Valentína. No keďže to tak často nebýva, je dobré si to 14. februára pripomenúť. Na našej škole sa už Valentínska pošta stáva pomaly tradíciou, ktorú si obľúbili malí i veľkí. Aj tento rok si poslali medzi sebou listy, malé drobnosti, prekvapenia či sladkosti a prejavili si tak nie len lásku, ale i záujem a priateľstvo. Pretože milých prejavov náklonnosti, lásky, porozumenia či jednoducho chuti potešiť nie je nikdy dosť. Všetkým želáme krásne jarné prázdniny. (T. Kindji) Galéria fotografií

• MŠ, Teplická: Zvieratká

• V utorok 11. 2. do našej MŠ zavítali zvieratká. Deti sa mohli zoznámiť s myškami, škrečkom, morským prasiatkom a zajacom. (A. Masarovičová) Galéria fotografií

• MŠ, Teplická: Koncert

• Vo štvrtok 6. 2. našu MŠ navštívil Viktor Gulváš s hudobným programom s názvom FARBY. Koncert nám priniesol veľa veselých pesničiek a výborne sme sa zabavili. (A. Masarovičová)

• MŠ, Letná: Fašiangy so Zahrajkom

• Zabávali na fašiangovom karnevale. Pozvali sme aj Zahrajka zo Spievankova, ktorý nás sprevádzal hudobným a tanečným vystúpením. Rovnako sme sa predstavili s naším programom a zabavili kamarátov navzájom. Pochutnali sme si na chutných fašiangových šiškách. Každá maska bola zaujímavá. (V. Macháčová) Galéria fotografií

• MŠ, Letná: Citrónový experiment

• Naši malí vedátori skúmali aktivitu, ktorá bola zameraná na plávajúce a neplávajúce predmety. Deti pozorovali, kedy citrón pláva na hladine, a kedy sa potopí a klesá ku dnu. Predpoklad si zaznačili do pozorovacieho hárku a na koniec si pokus overili. Deti prišli na záver na to, že citrón sa neutopil preto, lebo má hrubú pórovitú kôru, ktorá ho nadnáša. Ale keď sme citrón ošúpali, akoby sme mu dali dole záchrannú vestu, potopil sa a padol na dno. Chutná limonáda z citrónov nás navyše osviežila a dodala vitamíny. (V. Macháčová) Galéria fotografií.

• ZŠ: Koncert na schodoch

• Školský klub detí si spravil aktivitu - koncert na schodoch na prízemí našej školy. Aby sa zahrali, ale aj inšpirovali okoloidúcich k počúvaniu hudby. Využili sme naše nové hudobné nástroje. Hluku bolo dosť, ale aj hudby. Galéria fotografií. (J. Papuga, A. Majová)

• MŠ, Teplická: Výchový koncert - klasická hudba

• Vo štvrtok 16. 1. deti vypočuli krásny koncert klasickej hudby. Deti sa zoznámili s husľami, violou a violončelom. Hudobníci spoločne s deťmi zahrali krásny vianočný príbeh Rozprávka o sláčikovom kvartete. V príbehu každý hudobný nástroj predstavoval jedného člena rodiny. Koncert sa nám všetkým veľmi páčil a umelcov sme odmenili veľkým potleskom. Galéria fotografií. (A. Masarovičová)