• ZŠ - 5.A, 6.A, 6.B, 7.A: Ypsilon - slovina je hra (súťaž)

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ - 5.A, 6.A, 6.B, 7.A: Ypsilon - slovina je hra (súťaž)

      Môže byť slovina hrou?

      Na túto otázku najlepšie odpovedia desiati žiaci 5.A, 6.A, 6.B a 7.A, ktorí sa v závere školského roka zúčastnili súťaže Ypsilon - slovina je hra. 

      Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet. Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu, a ukázať im, že slovina je hra. 

      So súťažným testom si najlepšie poradila Deniska zo 7.A, ktorá dosiahla úspešnosť 94 %, pekný výsledok však dosiahli aj osatní žiaci.

      Všetkým účastníkom patrí srdečná vďaka za trpezlivosť (termín súťaže sa niekoľkokrát posúval), usilovnosť a snahu. 

      Verím, že budúci rok sa k nám pripoja aj ďalší žiaci...

      Mgr. Zuzana Ščibranyová

     • ZŠ - ŠKD: Show DeTom

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ - ŠKD: Show DeTom.

      V piatok nás v klube navštívil profesionálny zabávač so svojou bublinovou show. To Vám bolo radosti v detských očkách.. Bublinkové jašenie sa páčilo malým i veľkým. Na záver sme sa občerstvili sviežou citronádou. Za sponzorstvo ďakujeme Rade rodičov. 

      Mgr. Andrea Majová

       

     • ZŠ, 2.A: 'Enviro projekt'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 2.A: 'Enviro projekt'.

      Sučasťou Enviro projektu bolo aj sadenie letničiek. Kvietky pomáhali sadiť deti z 2.A a s ich nákupom žiačky 5.A. Cestou z nákupu sme neodolali a odfotili sa pod krásne zakvitnutou japonskou čerešňou.

      Mgr. Kamila Čajdová

     • ZŠ, 2.A: 'Indické bájky' - výtvarná súťaž

     • V mesiaci jún sme sa zapojili do výtvarnej súťaže so zaujímavou témou. Deti 2.A si najskôr vypočuli indické bájky Líška a leopard, O múdrom tkáčovi. Následne sa s chuťou pustili do práce a vznikli takéto pekné ilustrácie.

      Mgr. Kamila Čajdová

     • ZŠ - 1.A: Športová olympiáda na ZŠ Kalinčiakova

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ - 1.A: Športová olympiáda na ZŠ Kalinčiakova.

      V piatok 18.6. sme sa spolu s kolegynkou Ankou Trstenskou a deťmi z 1.A triedy zúčastnili športovej olympiády na ZŠ Kalinčiakova. Deti mali možnosť si zasúťažiť  v rôznych športových disciplínach. Kolegynka Anka Trstenská názorne predviedla deťom niektoré športové aktivity.

      Na olympiáde boli prítomné aj športovkyne z letných olympijských hier v skoku do výšky p. Mária Mračnová a v športovej gymnastike p. Marianna Némethová Krajčírová, ktoré po skončení súťaží rozdávali deťom darčeky. Olympioničky boli športovým vzorom pre všetkých zúčastnených. V závere olympiády si ako dobré priateľky s kolegynkou Ankou Trstenskou urobili spoločnú fotografiu.

      Deti sa tešili nielen z výborných športových výkonov ale aj z darčekov a tričiek, ktoré obdržali od olympijských víťaziek.

      Ďakujem Ti Anka za krásne športové zážitky, informácie o športovkyniach z OH, úžasnú náladu, organizáciu a šťastné chvíle, ktoré sme si všetci spolu užívali.

      S láskou a vďačnosťou

      Mgr. Lenka Ftáčková

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album .

      Snažíme sa pestovať dobré vzťahy v triede, spolupracujeme na rôznych úlohách, pracujeme v tímoch. Učíme sa férovo fungovať v kolektíve. Hľadáme spolu riešenia ako spolu dobre vychádzať a spríjemniť všetkým deťom  čas počas vyučovania i cez prestávky v škole. Spolu tvoríme nádherné práce a zapájame sa všetci.

      Napísala dňa 14.6.2021 triedna učiteľka Paráková

     • ZŠ: Projekt „…ideme hrať ping-poooooong…“

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ: Projekt „…ideme hrať ping-poooooong…“.

      Svetová federácia stolného tenisu ITTF vyhodnotila Projekt „…ideme hrať ping-poooooong…“

      Informácia o projekte, ktorý sa uskutočnil na ZŠ Riazanská v Bratislave „...ideme hrať ping-pooong...“ v školskom roku 2020/2021

      Tento rok sme sa zapojili do osláv stolného tenisu pre všetkých "...ideme hrať ping-poooooong...", ktorý organizuje Mgr. Alica Grofová – Chladekovánajúspešnejšia stolná tenistka v histórii Slovenska, držiteľka 20 medailí z MEJ, ME a MS, vicemajsterka sveta.Je autorkou, organizátorkou a koordinátorkou projektu.

      Od 8.do 10. júna 2021 si žiaci aj napriek obmedzeným podmienkam mohli počas hodín telesnej výchovy a prestávok zahrať stolný tenis, rôzne súťažné hry v družstvách. Žiaci prvého stupňa sa veľmi tešili a zažili chvíle radosti z novej hry. Starší žiaci  uprednostnili radšej kolotoč a dvojhru. Čarovnú hru s malou loptičkou si vyskúšali aj niektorí pedagógovia. Všetci zúčastnení dostali náramky s logom „...ideme hrať ping-pooong...“

      Projekt naplnil naše očakávanieradosť z hry.

      Mgr.Anna Trstenská

     • ZŠ-ŠKD,5.oddelenie: MDD

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŚ-ŠKD,5.oddelenie: MDD.

      MDD 2021 sme si krásne užili na slniečku so športovými súťažami aj v 5. oddelení. Deti si odniesli nie len odmenu za splnenie všetkých aktivít, ale aj radostný pocit zo zvládnutých úloh na ktorý určite ešte dlho nezabudnú.

      Bc.Lucia Rintelová

     • ZŠ, 4.A: MDD - deň plný hier a súťaží

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 4.A: MDD - deň plný hier a súťaží.

      V utorok 1.6.2021 sa vo 4.A triede niesol v znamení hier a súťaží. Všetky hry ktoré žiaci priniesli si s chuťou a radosťou zahrali. Bolo veľa víťazov aj porazených. Veď nie vždy  musíme vyhrať. Dôležité bolo zabaviť sa a trocha súťaživosti všetkým urobilo veľkú radosť a veľa zábavy.

      tr. uč. PaedDr Gabriela Emrichova 

     • Sčítanie obyvateľov 2021

     • Vážení rodičia, milí Novomešťania,

      prebiehajú posledné dni Sčítania obyvateľov 2021. Na splnenie svojej zákonnej povinnosti už máme len tento týždeň – do 13. júna. Popri každodenných povinnostiach a hektike sa ľahko mohlo stať, že Vám na ňu nevyšiel čas, alebo ste na ňu, jednoducho, zabudli. Preto si Vás dovoľujeme osloviť a pripomenúť Vám možnosti, ktoré pre Vás mestská časť Bratislava-Nové Mesto v súvislosti so sčítaním obyvateľov pripravila.

      Predovšetkým, sčítaním seba-rodiča to nekončí. Rodičia majú zo zákona povinnosť samostatne sčítať aj svoje deti. Stačí navštíviť niektoré zo siedmich kontaktných miest, ktoré sme pre Vás v Novom Meste zriadili. Sčítať sa tu môžete sami pomocou pripraveného tabletu, alebo Vám s tým na požiadanie pomôže náš prítomný asistent. Nezdrží Vás to dlho, vyplnenie sčítacieho formuláru trvá len zhruba päť minút. Zoznam našich kontaktných miest aj s časmi, kedy ich môžete navštíviť, nájdete na našej stránke: https://www.banm.sk/scitanie-obyvatelov-pokracuje-od-3-maja-do-13-juna-pomozu-vam-nasi-scitaci-asistenti/

      Ak vám situácia nedovoľuje navštíviť kontaktné miesto, môžete požiadať o pomoc aj mobilného asistenta, ktorý k Vám príde s tabletom, a pomôže Vám tak sčítať sa v pohodlí domova. Mobilného asistenta si môžete objednať cez naše telefonické linky:
      +421 2 49 253 997
      +421 2 49 253 998
      +421 2 49 253 999

      Objednaný mobilný asistent Vás bude následne kontaktovať telefonicky, aby si s Vami dohodol presný termín návštevy.

      Vašou účasťou na sčítaní si splníte svoju zákonnú povinnosť a zároveň aj pomôžete Novému Mestu získať viac financií na rozvoj – napríklad aj na lepšie školy a škôlky, ktoré Vaše deti navštevujú, ihriská, na ktorých sa hrajú a športujú, ale aj na viac zelene, kvalitnejšie cesty, chodníky, parkovanie a služby. Pre nás všetkých!

      ĎAKUJEME! Vaša mestská časť Bratislava-Nové Mesto

     • ZŠ, 1.A : 'Deň detí'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 1.A : 'Deň detí'.

      Prváci z 1.A tiež oslávili MDD. Najprv každý jeden predstavil svoju obľúbenú hračku. Potom si v družstvách zasúťažili v rôznych disciplínach a nakoniec si pozreli online predstavenie SND Mechúrik-Koščúrik. Našim víťazom Paťkovi, Anastasii a Viktorkovi srdečne blahoprajeme a ostatným tiež putuje veľká pochvala️. 

      PhDr. Janka Adamková