• ZŠ: 'Šinterliga v novej telocvični'

22. 12. 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ: 'Šinterliga v novej telocvični'.

Vynovená telocvičňa našej školy bola dejiskom prvého turnaja v rámci žiackej basketbalovej

Šinterligy. Po úvodných slovách novej pani riaditeľky sa naplno rozbehli urputné boje medzi hráčmi z Cádrovej, Teplickej a domácej Riazanskej. Po zrátaní výsledkov všetkých súťažných disciplín (štafety, streľba na kôš, zápasy trojíc) mali najväčšiu radosť hráči z Riazanskej, pretože získali najviac bodov a stali sa tak celkovým víťazom turnaja. Druhé miesto patrilo Cádrovej, tretia skončila Teplická. Turnaj mal hladký priebeh, hráči boli korektní a ohľaduplní. Na záver boli všetci účastníci odmenení darčekmi a drobnými sladkosťami.

• oznam

21. 12. 2022

Organizácia vyučovania 22.12.2022 (štvrtok, pred vianočnými prázdninami)

Žiaci 1. a 2.stupňa sa učia 4 vyučovacie hodiny.
            Školský klub detí je v prevádzke do 17.00h.
            Školská jedáleň v štandardnom režime.

• Školské kolo Dejepisnej olympiády

22. 12. 2022

Dňa 9. decembra 2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. V školskom kole si zasúťažila a svoje vedomosti navzájom  porovnala necelá tridsiatka žiakov šiesteho až deviateho ročníka.  Všetkým zúčastneným ďakujeme za prejavený záujem a postupujúcim z jednotlivých kategórií blahoželáme, a budeme im držať palce na okresnom kole, ktoré prebehne vo februári.

Našu školu budú reprezentovať títo žiaci:

Šiesty ročník: Nicolas Szabari, Elizabeth Papageorgiou

Siedmy ročník: Pavol Čutka, Filip Satúry

Ôsmy ročník: Alexandra Strieborná, Lenka Kubičková

Deviaty ročník: Alexander Hnilica, Lukáš Prechtl

Tím školského kola Dejepisnej olympiády.

• OZNAM ŠKD

Oznámenie o zmene organizácie Školského klubu detí - 16.12.2022, piatok

Milí rodičia,

chceme Vás informovať, že dňa 16.12. 2022 (piatok) bude Školský klub detí, z organizačných dôvodov, v prevádzke do 16:30hod.

Prosíme Vás, aby ste si prišli vyzdvihnúť Vašu ratolesť do vyššie uvedeného termínu.

Ďakujeme za ochotu a porozumenie.

• ZŠ, 6.A: 'Hodina matematiky'

14. 12. 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 6.A: 'Hodina matematiky'.

Milí rodičia a kamaráti,

dnes sme sa na hodine matematiky znova učili o obsahoch.  Už vieme, že meter štvorcový má 100 decimetrov štvorcových. Dnes sme skúmali koľko “kachličiek” 25x25 cm nám pokryje meter štvorcový,  a ako to bude, ak budú mať kachličky rozmer 30 x 30 cm. Dnes sme si to vyskúšali na ozajstnej chodbe. Zajtra kachličkujeme kuchyňu nášho virtuálneho bytu s rozmermi 3 m  x 3,5 m. Držte nám palce.

Žiaci 6.A.

• Školské kolo Pytagoriády

Milí rodičia,

dňa 7. a 8. 12. 2022 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Pytagoriády. Zúčastnili sa ho žiaci 3. až 8. ročníka. Žiaci mali 60 minút na vypracovanie 15 úloh. Úspešným riešiteľom sa stal každý, kto správne vypočítal aspoň 10 príkladov. Podľa predbežných výsledkov máme úspešných riešiteľov, čo nás veľmi teší a veríme, že to tak bude aj po zverejnení oficiálnych výsledkov.

• Oznam: Oznámenie o zmene organizácie vyučovania

8. 12. 2022

Chceme Vás informovať, že vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu vysokej chorobnosti u detí i pedagógov, sa zajtrajšie vyučovanie, t.j.piatok 9.12.2022, upravuje nasledovne:

Žiaci 1.stupňa sa učia 4 vyučovacie hodiny.
            Žiaci 2.stupňa sa učia 5 vyučovacích hodín.
            Školský klub detí je v prevádzke do 15.30h.
            Školská jedáleň je v prevádzke v štandardnom režime.

Dejepisná olympiáda žiakov 6.-9.ročníka sa uskutoční v plánovanom termíne. Zajtra počas 5.-6.vyučovacej hodiny.

Ďakujeme za porozumenie.

Mária Rothensteinová, riaditeľka školy

• ZŠ, 9.A,B: 'Návšteva divadla'

2. 12. 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 9.A,B: 'Návšteva divadla'.

Divadlo Aréna (na javisku DPOH) pripravilo našim deviatakom nevšedný divadelný zážitok.

Divadelná inscenácia #dubček im priblížila osobnosť Alexandra Dubčeka a dobu, v ktorej žil. Po zobrazení zlomových udalostí v živote a verejnom pôsobení politika zazneli osobné výpovede mladých hercov, v ktorých sformulovali svoj postoj k odkazu A. Dubčeka. Záver divadelnej hry patril vyjadreniu občianskeho postoja autorov k aktuálnej politicko-spoločenskej situácii na Slovensku.

Dokáže divadlo meniť spoločnosť? Veríme, že áno. A dúfame, že sa mladí ľudia začnú viac zaoberať minulosťou svojej krajiny a svojich predkov…

Zuzana Ščibranyová