• Zápis do I. ročníka ZŠ

REŽIM ZÁPISOV DO 1. ROČNÍKA ZŠ V MIMORIADNEJ SITUÁCII

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou zapríčinenou šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 sa zápis detí do 1. ročníka základnej školy pre šk. rok 2020/2021 uskutočňuje bez osobnej prítomnosti detí a rodičov na zápise v termíne od 15. apríla do 30. apríla 2020 (rozhoduje dátum zaslania).

Do základnej školy musí rodič v uvedenom termíne zapísať každé dieťa, ktoré do 31. augusta 2020 dovŕši 6. rok veku (vrátane dieťaťa, ktorému bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky o jeden rok). O prijatí dieťaťa do základnej školy rozhoduje riaditeľ školy. Prioritne sú prijímané deti, ktoré majú trvalý pobyt v spádovej oblasti danej základnej školy: https://www.banm.sk/skolsky-obvod/V prípade, že to dovoľujú kapacity tried, prijímame aj žiakov mimo nášho spádu. Zvyčajne otvárame dva prvé ročníky, v prípade veľkého záujmu o prijatie otvoríme tri paralelné ročníky.

Dieťa môže plniť povinnú školskú dochádzku aj v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ „nespádovej“ školy prijme. V prípade, že dieťa bude plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí, rodičia ho musia zapísať aj na „kmeňovú“ základnú školu v Slovenskej republike, spravidla v mieste trvalého bydliska.

Na zápis potrebujete vyplniť prihlášku (pozri ďalej). Overenie údajov poskytnutých v prihláške sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania, resp. v prípade potreby, budete kontaktovaní aj skôr a s dôrazom na dodržanie hygienicko-epidemiologických opatrení, si dohodnete osobné stretnutie.

Prihlášku doručíte vedeniu školy:

- elektronicky cez webovú stránku školy - odporúčame využiť práve túto možnosť: kliknúť,

- elektronicky cez portál eSlovensko.sk - musíte mať eID kartu: kliknúť,

- alebo vyplnením prihlášky a jej odoslaním poštou na adresu ZŠ: stiahnuť.

Na prihláške musia byť podpísaní, resp. uvedení obaja zákonní zástupcovia (resp. zákonný zástupca, ktorý má dieťa zverené). Zákonný zástupca je v zmysle § 20 ods. 4 zákona 245/2008 Z. z. povinný predložiť pri zápise (po epidemiologických opatreniach) požadované osobné údaje (obsahuje ich prihláška):

• meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo a trvalé bydlisko dieťaťa (rodný list),
          • meno a priezvisko, trvalé bydlisko zákonných zástupcov (občiansky preukaz).

Vyhodnotenie prijatia žiaka zašleme prostredníctvom elektronickej schránky e-Slovensko, poštou alebo e-mailom.

Po rozhodnutí o prijatí žiakov zasielame zákonným rodičom obežník so základnými informáciami o prvom týždni vyučovania. Žiaci sa do tried rozdeľujú posledný augustový týždeň pred nástupom do školy. Je možné vysloviť požiadavku zadelenia do tried s kamarátom žiaka. V našej škole vyučujeme od 1. ročníka anglincký jazyk.

V prípade ďalších informácií nás neváhajte kontaktovať.

Termíny zápisov: zrušené

Deň otvorených dverí: zrušené

Iné odkazy:

- všeobecne informácie na portáli mestskej časti: kliknúť

- informácie o posúdení školskej spôsobilosti: stiahnuť

- žiadosť o odklad povinnej školskej dochádzky na zalanie poštou: stiahnuť

- informačný list pre rodičov prvákov 2019: aktualizuje sa