• Školská psychologička

• Školský psychológ vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej a kariérovej diagnostiky, individuálneho psychologického poradenstva, prevencie a intervencie k deťom a žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v škole; vykonáva aj odborné činnosti psychologického poradenstva v oblasti rodinných a ďalších sociálnych vzťahov. Poskytuje psychologické poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom školy. Pripravuje podklady v rámci spolupráce s odbornými zamestnancami zariadení poradenstva a prevencie.

O psychologické služby školskej psychologičky môže požiadať:

-     žiak prostredníctvom triedneho učiteľa, výchovného poradcu alebo osobne počas prestávky alebo po vyučovaní,

-     rodič žiaka prostredníctvom triedneho učiteľa, osobne počas konzultačných hodín alebo mailom,

-     učiteľ osobne počas pracovnej doby psychologičky.

Žiaci neváhajte za mnou prísť ak:

-     sa potrebujete o niečom porozprávať a vyjasniť si niektoré veci a neviete, komu sa zdôveriť,

-     vám nejde učenie tak ako by ste chceli,

-     potrebujete pomoc pri riešení niečoho osobného,

-     vás trápi akýkoľvek problém, s ktorým si neviete rady,

-     máte problémy vo vzťahoch so spolužiakmi, s rodičmi či s učiteľmi a chceli by ste vedieť ako vzťahy zlepšiť,

-     vás trápi tréma, strach zo skúšania alebo písomky,

-     sa rozhodujete o Vašom budúcom povolaní a neviete, ktorú školu si vybrať,

-     kamaráta trápi nejaký problém a vy mu chcete pomôcť, ale neviete ako,

-     chcete lepšie spoznať seba samých a pracovať na osobnom raste.

Pamätajte na pravidlo mlčanlivosti: „Všetko, čo tu povieš, tu aj zostane.“

Výnimkou sú situácie:

-          ak ti niekto ubližuje,

-          ak máš potrebu niekomu ubližovať,

-          ak máš potrebu ubližovať sebe.

Lýdia Lišková

Konzultácie: Po, Ut, Str 13:00 – 14:30 alebo podľa dohody