• Pravidlá pobytu v klube

• Dieťa v ŠKD musí mať zabezpečené obedy v školskej jedálni, fľašku na pitie a olovrant. V letnom období odporúčame pokrývku hlavy ako prevenciu pred úpalom.

Ranná činnosť klubu je v prevádzke od 6:30. Príchod detí je do 7:35.

ŠKD po vyučovaní je do 17:30 (neplatí pri mimoriadnej situácii).

Po vyzdvihnutí dieťaťa z ŠKD poverenou osobou sa dieťa (v daný deň) do ŠKD nevracia.

Pre vyzdvihnutie dieťaťa zo školského dvora je potrebné prísť bráničkou oproti MŠ Letná.

Dieťa, ktoré odchádza samé domov z ŠKD, musí mať presne uvedený čas odchodu na daný deň alebo na celé obdobie školského roka.

Deti sa púšťajú, po telefonickom dohovore, len na telefónny kontakt uvedený v prihláške.

O všetkých dôležitých informáciách o dieťati je potrebné informovať vychovávateľku v oddelení.

Pre dobré vzťahy a dodržiavanie bezpečnosti počas pobytu v ŠKD sa riadime určitými pravidlami, ktoré usmerňujú a vytvárajú určité bezpečné hranice správania sa medzi ľudmi. Aby deti do školského klubu chodili s radosťou a cítili sa v ňom bezpečne je potrebné poznať a dodržiavať školský poriadok.

Na nedodržiavanie školského poriadku v ŠKD sa bude prihliadať pri celkovom hodnotení správania sa žiakov počas školského roka (hodnotenie správania podľa školského poriadku). Do ŠKD chodia deti dobrovoľne, pri opakujúcom sa nevhodnom správaní, nerešpektovaní pokynov pedagógov a sústavnom porušovaní školského poriadku, môže dôjsť k  vylúčeniu dieťaťa z ŠKD.

Výňatok zo školského poriadku, ktorý opisuje niektoré povinnosti detí počas pobytu v škole:

• K pedagógom a spolužiakom sa správam slušne, ohľaduplne, nepoužívam neslušné (vulgárne) výrazy a gestá.

• Rešpektujem a plním pokyny pedagógov.

• Dodržujem hygienické zásady a zásady slušného správania počas obedovania.

• Ak sa necítim dobre, alebo sa zraním, okamžite to hlásim pedagógovi.

• Nikdy svojvoľne neopúšťam učebňu a školský dvor, v prípade nutného odchodu, oznámim dôvod pedagógovi.

• K vybaveniu a zariadeniu školy sa správam šetrne.

• S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracujem maximálne opatrne, pod dohľadom dospelej osoby.

• Nesmiem manipulovať s elektrickými zariadeniami.

• Počas pobytu v škole môžem používať mobilný telefón len so súhlasom pedagóga.

• Pri pobyte mimo budovu školy a školského areálu sa riadim pokynmi pedagóga. Dbám na svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolužiakov.

• V celej budove školy chodím pomaly, nekričím a správam sa bezpečne.

• Pri odchode z učebne zanechám po sebe poriadok, odložím vypožičané hračky a iné potreby na pôvodné miesto.