• ZŠ,7.A+7.B: 'Exkurzia do múzea slovenskej reformácie'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ,7.A+7.B: 'Exkurzia z dejepisu'.

      Dňa 23.6.2022 sa žiaci 7.A a 7.B triedy vrámci hodín dejepisu zúčastnili exkurzie do múzea slovenskej reformácie. Exkurzia bola rozdelená na 2 časti. V prvej časti mali možnosť oboznámiť sa z archivovanými listinami a v druhej časti si interaktívnou formou a riešením pracovného listu upevňovali svoje vedomosti z refomácie. Úspešní žiaci boli ocenení knižnou odmenou. Deň v múzeum sme zakončili oviežujúcou zmrzlinou.

     • UNICEF

     • Unicef oslavuje 75. narodeniny a naša škola sa opäť zapája do jeho projektu Škola priateľská k deťom

      Už 75 rokov Unicef pomáha deťom v tých najzložitejších situáciách. V dnešnej neľahkej dobe deti v mnohých krajinách sveta stratili možnosť vzdelávať sa. V ich krajine zúri vojna, museli ujsť pred streľbou a bombardovaním, ich rodina nemá peniaze na školu či jedlo, boli unesené, urobili z nich vojakov alebo im zomreli rodičia a ocitli sa na ulici. COVID-19 im príležitosť na vzdelanie ešte viac skomplikoval.

       

      Keďže ani našej škole nie je osud týchto detí ľahostajný, rozhodli sme sa zapojiť sa do výzvy, ktorú organizuje Unicef. V nej pomáha týmto deťom získať prístup k vzdelaniu a dáva im tak nádej na lepšiu budúcnosť a krajšie zajtrajšky.

      Pomôcť a prispieť môžete aj Vy. Podporíte tak nejedeného nádejného študenta. Každé euro sa počíta.

      Príspevok je možné poukázať TU

      Ak máte záujem dozvedieť sa, kam poputuje Váš príspevok, UNICEF si pripravil krátke video, ktoré si môžete pozrieť TU

     • Pozvanie na záverečné preteky projektu GREENPOWER SLOVENSKO

     • Vážení rodičia, milí žiaci, vážené kolegyne a kolegovia,

      srdečne vás pozývame na záverečné preteky projektu Greenpower Slovensko, ktoré sa budú konať v sobotu 11. júna 2022 na Motokárovom okruhu v Dlhej pri Trnave. V rámci projektu si žiaci počas školského roka 2021/2022 postavili elektrickú formulu, ktorú otestujú v konkurencii ďalších škôl. Príďte podporiť náš školský tím, potešiť sa z jeho výsledkov a užiť si atmosféru pretekov. Slávnostné zahájenie začína o 10.30, naši žiaci budú súťažiť v troch disciplínach – slalom, šprint a okruh.

     • ZŠ-ŠKD: 'MDD v klube'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ-ŠKD: 'MDD v klube'.

      1. júna je najdôležitejší deň pre nás všetkých. Či sme veľké alebo malé deti, v tento deň chceme, aby sme ho naplnili radosťou a smiechom. A to sa nám v našom klube podarilo.

      Niet nad vytešené tváre detí a radosť z hry, ktorú sme si všetky oddelenia spoločne zahrali.

      Vaše vychovávateľky :)