• Sčítanie obyvateľov 2021

• Vážení rodičia, milí Novomešťania,

prebiehajú posledné dni Sčítania obyvateľov 2021. Na splnenie svojej zákonnej povinnosti už máme len tento týždeň – do 13. júna. Popri každodenných povinnostiach a hektike sa ľahko mohlo stať, že Vám na ňu nevyšiel čas, alebo ste na ňu, jednoducho, zabudli. Preto si Vás dovoľujeme osloviť a pripomenúť Vám možnosti, ktoré pre Vás mestská časť Bratislava-Nové Mesto v súvislosti so sčítaním obyvateľov pripravila.

Predovšetkým, sčítaním seba-rodiča to nekončí. Rodičia majú zo zákona povinnosť samostatne sčítať aj svoje deti. Stačí navštíviť niektoré zo siedmich kontaktných miest, ktoré sme pre Vás v Novom Meste zriadili. Sčítať sa tu môžete sami pomocou pripraveného tabletu, alebo Vám s tým na požiadanie pomôže náš prítomný asistent. Nezdrží Vás to dlho, vyplnenie sčítacieho formuláru trvá len zhruba päť minút. Zoznam našich kontaktných miest aj s časmi, kedy ich môžete navštíviť, nájdete na našej stránke: https://www.banm.sk/scitanie-obyvatelov-pokracuje-od-3-maja-do-13-juna-pomozu-vam-nasi-scitaci-asistenti/

Ak vám situácia nedovoľuje navštíviť kontaktné miesto, môžete požiadať o pomoc aj mobilného asistenta, ktorý k Vám príde s tabletom, a pomôže Vám tak sčítať sa v pohodlí domova. Mobilného asistenta si môžete objednať cez naše telefonické linky:
            +421 2 49 253 999

Objednaný mobilný asistent Vás bude následne kontaktovať telefonicky, aby si s Vami dohodol presný termín návštevy.

Vašou účasťou na sčítaní si splníte svoju zákonnú povinnosť a zároveň aj pomôžete Novému Mestu získať viac financií na rozvoj – napríklad aj na lepšie školy a škôlky, ktoré Vaše deti navštevujú, ihriská, na ktorých sa hrajú a športujú, ale aj na viac zelene, kvalitnejšie cesty, chodníky, parkovanie a služby. Pre nás všetkých!

ĎAKUJEME! Vaša mestská časť Bratislava-Nové Mesto

• ZŠ, 1.A : 'Deň detí'

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 1.A : 'Deň detí'.

Prváci z 1.A tiež oslávili MDD. Najprv každý jeden predstavil svoju obľúbenú hračku. Potom si v družstvách zasúťažili v rôznych disciplínach a nakoniec si pozreli online predstavenie SND Mechúrik-Koščúrik. Našim víťazom Paťkovi, Anastasii a Viktorkovi srdečne blahoprajeme a ostatným tiež putuje veľká pochvala️.

PhDr. Janka Adamková

• ŠINTER e-liga - Záverečné súťaženie!

• Šinterligisti, súťažíme a zbierame body v podobnom duchu ako počas veľkonočných prázdnin (cez aplikáciu STRAVA).

Termín súťaženia - od 1.6. do 6.6.2021

Možnosť vyhrať naozaj skvelé kolektívne aj individuálne ceny :-)

Víťazná škola získava putovný pohár ŠINTER ligy!!!

Viac info na: www.sinterliga.sk

• ZŠ,2.B: 'Indické bájky očami slovenských detí'- súťaž

• Trieda 2.B sa zapojila do celoslovenskej  výtvarnej súťaže- Indické bájky očami slovenských detí- 7.ročník, pod záštitou veľvyslanectva Indie. Vyhlasovateľ súťaže je občianske združenie Spoločnosť Slovensko- indického priateľstva. Autor projektu PhDr. Anna Galovičová.

Cieľ súťaže je rozšíriť si poznatky o indickej kultúre, o živote a spôsobe myslenia jej obyvateľov. Cieľom je tiež zistiť, prečo je dobré počúvať múdrych a dobrých ľudí.

Mgr. Elena Paráková, tr. uč. 2.B

• ZŠ, 1.A: 'Čarovný les' - súťaž

• Dianka Magicová - 1.A získala ocenenie vo výtvarnej súťaži Čarovný les -  3. miesto v I. kategórii.

Výherkyni srdečne blahoprajeme a tešíme sa spolu s ňou!

• Wocabee - súťaž

• Správcovia jazykovej aplikácie Wocabee poriadajú súťaz spojenú s vylosovaním vecných cien 1.6. Stačí od 15.5. nahrať 100 bodov denne. V podstate vyhráva každý, kto sa zúčastní. Ak nie vecné ceny, tak vedomosti, ktoré pri hre získa. Tak "Wocabisti" s chuťou do toho.

• ZŠ, 2.B : pokus - odparovanie

• Pokus: Téma: odparovanie. Do pohára som naliala vodu a do nej som pridala soľ. Zmiešala som to, aby sa soľ rozpustila. Do vody som pridala motúziky. Pohár som položila na slnečné okno mojej izby. Za pár dní sa všetka voda odparila. Na motúzikoch kryštalizovala soľ. Výsledok som odfotila a posielam v prílohe.

Text:  Lea Kordošová, žiačka 2. B. (vyučujúca: Mgr. Anna Trstenská)

• ZŠ, 1.A: Deň Zeme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 1.A: Deň Zeme.

Pri príležitosti Dňa Zeme sa žiaci 1.A venovali téme Zmeníme planétu. V rámci Ekotopfilmu si žiaci pozreli animované filmy, ktoré viedli k zamysleniu, ako sa správame k našej planéte a čo je naozaj v živote dôležité. Deti veľmi rýchlo pochopili, že bez čistej prírody sa ani oni nebudú mať dobre... Na záver absolvovali online kvíz o plytvaní s potravinami. Niečo sa naučili a aj si zasúťažili. Víťazmi sa stali všetci, ktorí pochopili, aké dôležité je našu Zem chrániť.

• ZŠ, 4.A: Deň Zeme 22.april

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 4.A: Deň Zeme 22.april.

Dnes 22.4.2021 si žiaci zo 4.A triedy pripomenuli Svetový deň Zeme. Ako by mala vyzerať naša krásna Zem stvárnili vo svojich kresbach. Použili farebné kriedy, ktorými zvýraznili krásu našej planéty Zem. Aby naša Zem zostala krásna ako je, musíme ju spolu CHRÁNIŤ.

tr. uč. PaedDr. Gabriela Emrichova

• ZŠ, 4.A: Netradičné zážitky z Prirodovedy v 4.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 4.A: Netradičné zážitky z Prirodovedy v 4.A.

Prirodoveda je veľmi zaujímavý predmet, ktorý ponúka množstvo príležitostí na rôzne pokusy. Žiaci 4.A triedy si vyrobili jednoduchý pozorovací prístroj, ktorým možno pozorovať rastliny a živočíchy pod vodnou hladinou. Výroba tohto prístroja je veľmi jednoduchá. Potrebuješ plastovú fľašu, kúsok fólie a gumičku. A môžeš pozorovať život pod vodnou hladinou. Pozrite si naše fotografie z pozorovania a ako takýto jednoduchý prístroj vyzerá.

tr uč PaedDr Gabriela Emrichova

• ZŠ, 1.B - 22.APRÍL DEŇ ZEME

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 1.B - 22.APRÍL DEŇ ZEME.

S prváčikmi sme sa porozprávali o  ničení a znečisťovaní životného

prostredia a možnosti ochrany našej planéty, ktorú sme si vytvorili z papiera.

Na školskom dvore sme si názorne ukázali ako separujeme odpad.

Mgr. Eva Czére