Druhí stupeň taktiež robili rôzne aktivity na hodinách angličtiny na Marec mesiac kníh.
Žiaci 5.A dostali na úlohu si pripraviť odpovede na otázky ohľadom čítania kníh. Napríklad: Aká je vaša najobľúbenejšia kniha? Akú najsmutnejšiu knihu ste čítali? Kedy radi čítate a kde? Koľko hodín strávite čítaním kníh?
Ďalšiu hodinu sme so žiakmi mali konverzáciu o čítaní kníh a dozvedeli sme sa kto čo číta a verím že niektorí aj dostali inšpiráciu na ďalšie knihy na prečítanie.
Pre žiakov 6.B som si pripravila krátky príbeh o dvoch semiačkach, s krásnou myšlienkou. Príbeh opisoval dve semiačka, ktoré rástli vedľa seba. Prvé semiačko sa rozhodlo byť odvážne a chcelo rásť a rozvíjať listy a púčiky k slnku. Druhé semiačko sa rozhodlo že bezpečnejšie je pre neho zostať v zemi a nerobiť nič. Avšak jedného dňa prišla sliepka a toto semiačko zjedla. A pointa príbehu? Nech sa deje čokoľvek, treba zostať nad vecou, treba pozitívne uvažovať a treba byť odvážny, pretože len odvahou sa veľa docieli. Žiakom 6.B sa príbeh veľmi páčil a verím že im odovzdal krásnu myšlienku a budú sa ňou riadiť.
Žiaci 8.A a 9.A dostali otázky, ktoré sa týkali čítania kníh. Nakoľko už sú obe triedy na vyššom leveli angličtiny, rozhodla som sa žiakom zadať aj náročnejšie otázky. Žiaci poslali zaujímavé odpovede a je vidieť že niektorí majú naozaj radi čítanie kníh. Avšak trošku smutným zistením bolo, že veľa žiakov nečíta, prípadne minimálne a len málinko žiakov číta v angličtine. Keďže čítanie kníh je veľmi dôležité pre získavanie slovnej zásoby a aj na pochopenie jazyka v praxi, rozhodla som sa že knihám budeme venovať väčšiu pozornosť v nasledujúcich mesiacoch.
Mgr. Klaudia Kenderová