• ŠKD: Deti deťom - divadielko

• V ramci oslav MDD divadelny kruzok pod vedením M. Banášovej predviedol predstavenie Muž s batôžkom. Deti divadlo pochopili a aj sa poucili, ze chamtivost sa nevyplaca. Galéria fotografií. (M. Banášová)

• MŠ Teplická: Kúzelník

• V utorok 11. 6. medzi nás zavítal ujo kúzelník. Do svojho kúzelníckeho programu zapájal aj deti a všetkým nám vykúzlil úsmev na tvári. Galéria fotografií. (A. Masarovičová)

• MŠ - Teplická: Nafukovací hrad

• V stredu 5. 6. sa deti do sýtosti vyšantili a vyskákali sa na nafukovacom hrade. Galéria fotografií. (A. Masarovičová)

• MŠ - Letná: Dopravná výchova

• Dopravná policajtka prišla prednášať našim predškolákom o prevencii a bezpečnosti na ceste v I. cykle Póla radí deťom. II. cyklus absolvujú deti, v pondelok dňa 17. 6. 2019. Galéria fotografií. (V. Macháčová)

• MŠ - Letná: Dobrovoľníci Pontis 2019

• Naša MŠ sa zúčastnila projektu Naše Mesto, ktorú organizuje Nadácia Pontis. Napriek tomu, že sa neprihlásila žiadna z organizácií, naši rodičia participovali v hojnom počte. Zveľadili sme si sklad pre uskladnenie lehátok a upravili areál predzáhradky materskej školy. Ďakujeme všetkým rodičom, deťom a priateľom školy. Galéria fotografií. (V. Macháčová)

• OZNAM PRE ZŠ - informačné stretnutie rodičov

• Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 12. 6. 2019 (utorok) sa budú konať informačné stretnutia pre rodičov v súvislosti s uzatvorením 2. polroka.

16.00 – 17.00 – konzultácie s vyučujúcimi,

17.00 – 18.00 – spoločné stretnutie s triednymi učiteľmi.

Vedenie školy bude takisto k dispozícii.

Klasifikačná porada sa uskutoční 24. 6. 2019.

Využite svoje práva informovať sa o prospechu a správaní žiakov. V prípade, že v tom čase nebudete môcť navštíviť školu, sledujte elektronickú žiacku knižku a dohodnite sa s vyučujúcimi na osobitných konzultáciách. Pri hodnotení prospechu a správania platí Klasifikačný poriadok ZŠ.

Poznámka: Známky zo SJL v 5. a 6. ročníku uzavrie Ján Papuga, Známky z NEJ uzavrie p. Hlinka.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• ZŠ: Útulok

• 4. 6. 2019 - Parlament žiakov školy počas II. vianočných trhov realizoval čajovňu, v ktorej sa dobrovoľne prispievalo na opustené zvieratká. Trvalo im dlhšie, kým našli v blízkosti Bratislavy menší útulok, ktorému by sa pomoc hodila. Tak sa nakúpili granule, ktoré naši žiaci maličkému útulku v Pezinku darovali. Okrem toho, deti venovali aspoň krátky čas opusteným psíkom, ktorí sa im potešili. V prípade, že sa vám nejaký psík alebo mačička zapáčili, oslovte Parlament žiakov školy, dá vám kontakt na útulok. Obdivujeme ľudí, ktorí pomáhajú opusteným zvieratkám. V takejto pomoci budeme pokračovať. Galéria fotografií. (J. Papuga)

• MŠ - Teplická: Hudobná rozprávka

• V utorok 4. 6. 2019 deti rozšírili svoje kultúrne obzory a pozreli si opäť zaujímavé divadelné predstavenie. Tento raz hudobnú rozprávku Ty si iná ako ja. Galéria fotografií (A. Masarovičová)

• ZŠ s MŠ: MDD

• Takto nejako sme deťom našej školy pripravili 31. 5. 2019 Deň detí. Želáme vám, deti, aby ste boli šťastné, aby ste robili ľudí šťastnými a aby ste mali podmienky na to byť šťastnými. Galéria fotografií

• ZŠ s MŠ: Predletná guláš and grill party na školskom dvore

• 25. 5. 2019 sme objednali krásne počasie a mali sme prvú párty na našom školskom dvore. Všetci zo školy boli vítaní. A našlo sa aj pohostenie pre priateľov školy. Akciu si pripravila komunita školy, ktorú znepokojil zámer odvolať riaditeľa školy. Či to bola prvá, alebo rozlúčková párty, je v rukách politikov. Galéria fotografií.

• ZŠ: Chemická šou pre II. stupeň

• Keďže nemáme chemické laboratórium (ZATIAĽ), ponúkli sme našim žiakom praktickú chémiu v podobe novej chcemickej šou. Viac v Galérií fotografií. (A. Dudášová)

• OZNAM PRE MŠ - LETNÁ - NÁVRAT ZO ŠVP

• Deti sa vrátia zo ŠVP v piatok dňa 31.05.2019 medzi 14:00 - 14:30.

• MŠ - Teplická: Bábkové divadlo

• V piatok 24. 5. 2019 sme videli bábkové predstavenie z dielne manželov Stražanových. Tentoraz nám predstavili krásnu rozprávku o gašparkovi a drakovi. Na záver predstavenia si niektoré z detí vyskúšali manipuláciu z bábkami. Predstavenie sa nám všetkým veľmi páčilo. Ďakujeme. Galéria fotografií. (A. Masarovičová)

• ZŠ: Projekt Green Power - preteky

• Dňa 25. 5. 2019 sa konalo veľké finále projektu Green Power na pretekárskej dráhe v Dlhej. Žiaci otestovali vlastnoručne postavenú formulu na elektrický pohon na medziškolských pretekoch. Prišli ich podporiť učitelia, rodičia i spolužiaci. Pretekali v slalome, šprinte a v iných disciplínach. Pre nedostatočne nabitú batériu získali tretie miesto. Účel projektu sa však naplnil a spojil komunitu školy. Tešíme sa na ďalší ročník, na ktorom vychytáme chyby. Galéria fotografií. (J. Papuga)

• MŠ - Letná: ŠVP

• Účastníci školy v prírode sa šťastne dostavili na miesto pobytu.

• ZŠ: Exkurzia v pracovnom tábore v Seredi

• Žiaci VIII. a IX. ročníkov sa aj tento rok vďaka Zväzu protifašistických bojovníkov a vďaka pani zástupkyni Čuntalovej zúčastnili exkurzie v Seredi, kde v čase 2. svetovej vojny boli pracovné tábory, z ktorých sa odvážali ľudia do koncentračných táborov. Pripomenuli sme si tak holokaust, ktorý bol obrovskou tragédiou  20. storočia, ktorá  sa nesmie zopakovať. Dobové fotografie, predmety, zrekonštruované priestory barakov, vozeň na prepravu ľudí do táborov smrti, videosvedectvá a prednáška o koncentračných táboroch varovali pred nenávisťou, rasizmom a xenofóbiou. Veríme, že žiaci nikdyy nezabudnú na to, čo sa stalo len pred niekoľkými desiatkami rokov. Galéria fotografií. (J. Papuga)

• MŠ-Letná: Malí v prírodovednom múzeu vo Viedni

• V rámci projektu BIG SK - AT sme spolu s našimi kamarátrmi z MŠ z Marcheggu navštívili Prírodovedné múzeum vo Viedni. Deti spoznali fosílie Dinosaurov v životnej veľkosti a skúmali vypreparované zvieratá a drahé kamene. Napriek nepriaznivému počasiu sme odchádzali plní nezabudnuteľných zážitkov a cenných poznatkov. Galéria fotografií (V. Macháčová)