Galéria prác žiakov

ZŠ: Bratislava výtvarne

Aj v tomto školskom roku sa žiaci I. stupňa - 2. A, 3. A, 4. A, 4. B zapojili do výtvarnej súťaže Bratislava, moje mesto. Téma bola náročná a bola veľkou výzvou. S chuťou sme sa pustili do práce. Detičky opäť nesklamali a namaľovali krásne, nápadité obrázky. (Kamila Čajdová)

Fotogafie nájdete vo Fotoalbume.

ZŠ: Králik Peter

V mesiaci apríl sa do kín dostal film o nezbednom zajačikovi Petrovi a jeho kamarátoch. Pri príležitosti uvedenia tohto filmu bola vyhlásená výtvarná súťaž. Úlohou detí bolo nakresliť postavičky z tohto filmu. Do súťaže sa zapojili deti 3. A a 4. B. Najskôr sme si spoločne pozreli upútavku k filmu. Potom sa deti pustili do práce a vznikli vydarené kresbičky plné fantázie a farieb. (Kamila Čajdová)

ZŠ: Deduško

V stredu 16. mája 2018 sa žiaci 3.A, 3.B, 4.A a 4.B zúčastnili divadelného predstavenia DEDUŠKO. Herci Bratislavského bábkového divadla pripravili veľmi zaujímavý kultúrny zážitok. Už úvodné minúty predznamenali nevšedný umelecký zážitok. Usporiadanie javiska
a hľadiska umožňovalo veľmi intenzívny kontakt divákov a hercov. Z predstavenia plného umeleckého slova i hudby sme sa vrátili naspäť do školy. V nasledujúcich dňoch sme si na hodinách slovenského jazyka i výtvarnej výchovy pripomenuli atmosféru tohto predstavenia - niečo môžete vidieť aj vo Fotoagalérii. (Zverková, Čajdová)

ZŠ: Cesta za poznaním minulosti

Žiaci 2.A, 3.A a 4.B sa zapojili do výtvarnej súťaže Cesty za poznaním minulosti. Z viacerých tém sme si vybrali nám najbližšiu - Moje Slovensko. Deti kreslili to, čo je pre Slovensko typické - salaš, ovečky, ale aj náš hrdina, zbojník Jánošík. (Kamila Čajdová)

Fotografie sú vo Fotoalbume.

ZŠ: Vianočná dielnička

Vianočné obdobie je späté s rôznymi zvykmi a tradíciami. Jednou z nich je aj výroba vianočných ozdôb. A tak pani učiteľky 1. A a 3. A zorganizovali vianočnú dielničku, kde tvorili vianočné ozdoby z hliny. Deti vaľkali, vykrajovali rôzne tvary - stromčeky, srdiečka, hríbiky, prasiatka, hviezdičky a ukladali ich na papier, kde museli 24 hodín schnúť. Potom ich vyzdobili glitrami rôznych farieb. Ozdoby budú v ponuke na vianočných trhoch 21. decembra. Veselé Vianoce! (Kamila Čajdová)

ZŠ: Rybičkové pozdravy

Deti z 3. A namaľovali pre rodičov rybičkové pozdravy. (Kamila Čajdová)