• ZŠ: Detská atletika

30. 10. 2019

Slovenský atletický zväz zorganizoval dňa 23. 10. 2019 v športovej hale Elán športovú aktivitu pod názvom Detská atletika. Súťaž mala šesť disciplín: preskoky cez švihadlo, prekážková dráha slalomom, hod plnou loptou obojručne  od hrude, skok z miesta znožmo, beh 2x40 m cez prekážku a hladký beh a poslednou disciplínou bol 3-minútový beh. Naši druháci a štvrtáci reprezentovali školu v tomto zložení:  Veronika Škarítková (4. A), Amélie Procházková (2. B), Izabela Blažovská (2. A), Marian Pavel (4. A), Martin Turza (2. B), Patrik Minarik (4. A), Teo Krupec (4. A) a Samuel Lipták (2. B) trieda. Z celkového počtu 18 družstiev sa naši žiaci umiestnili na 8. mieste. Vynikli v disciplínach: beh za 3 minúty a v preskoku na švihadle. Dotrénovať musíme hod plnou loptou a skok z miesta znožmo. Naše deti bojovali s veľkým srdiečkom. Ďakujem žiakom aj rodičom, že umožňujú svojim deťom športovať a zúčastňovať sa takýchto krásnych športových podujatí.Galéria fotografií. (A. Trstenská)

• ZŠ: Súťaž vo vyrezávaní tekvíc

29. 10. 2019

Posledný deň pred jesennými prázdninami sa uskutočnila výstava vyrezávaných tekvíc spojená so súťažou o tú naj, ktorej sa zúčastnili žiaci 1. stupňa. Tekvičky boli prekrásne, veselé i strašidelné. Ťažko povedať, ktorá z nich je tá najnápaditejšia. Preto sa hlasovania ujali samotné deti. Po sčítaní všetkých hlasov sa víťazmi stali Patrik Ambrúz, Lucia Petrová, Lucia a Linda Podolinské. No ani ostatní tvorcovia nezostali bez ocenenia. Galéria fotografií. (K. Čajdová)

• MŠ, Letná: Deň výživy

29. 10. 2019

22. 10. 2019 k nám zavítal pán Kadlec, ktorý deťom zaujímavou a hravou formou porozprával o dôležitosti ovocia a zeleniny pre naše zdravie. Deti zaujal, pripravil ovocný šalátik a ešte aj na olovrant ich prišiel pozrieť v kuchárskom odeve a rozdával zvyšné ovocie. Galéria fotografií. (M. Paľová)Galéria fotografií. (M. Paľová)

• ZŠ: Jesenné popoludnie

29. 10. 2019

Jeseň je  najkrajšie ročné obdobie. Príroda sa sfarbuje do prekrásnych farieb. Je to obdobie zberu plodov našej zeme - jabĺk, hrušiek, tekvíc, zemiakov, hrozna. A to bol dôvod na zorganizovanie akcie Jesenné popoludnie. Akcia sa konala 24. 10. 2019 v 1. A triede. Rodičia spolu s triednou učiteľkou pripravili koláče a iné pokrmy zamerané na sezónne ovocie a zeleninu. Detičky predviedli rodičom krátky program a potom sa s chuťou pustili do všakovakých dobrôt. Rodičia sa neformálne porozprávali s p. uč. triednou i medzi sebou. Bolo to príjemne strávené popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšie takéto milé stretnutia. Galéria fotografií. (K. Čajdová)

• ZŠ: Znova na futbalovom zápase

29. 10. 2019

Futbal po tretíkrát! Opäť boli naši žiaci povzbudiť futbalistov na Tehelnom poli. Vo štvrtok 24. 10. 2019 o 18.55 hod. sa v rámci Európskej ligy stretol náš ŠK Slovan Bratislava a anglický Wolverhampton. Žiaci aktívne povzbudzovali. Atmosféra bola neskutočná. I keď tentokrát nestálo šťastie na strane našich futbalistov, podali veľmi kvalitný výkon. Ďakujeme. (K. Čuntalová)

• ZŠ: Deviataci v divadle

29. 10. 2019

Čo je to extrémizmus?Populizmus?Neonacizmus?A ako je možné,že sa nám extrémisti prihovárajú aj z parlamentu?Aké sú základné ľudské práva a slobody?Čo je to kritické myslenie?Čo je to občianska zodpovednosť?Čo je to tolerantnosť a rešpekt?Čo je to spravodlivosť a solidarita?Tieto pálčivo aktuálne témy rezonovali v predstavení Naše šaty,ktoré v divadle L+S nedávno sledovali žiaci 9.ročníka.Neprejdime to pohŕdavým mlčaním.Hovorme o tom.Premýšľajme o tom.

• ZŠ: Výprava za našou minulosťou

18. 10. 2019

16. 10. 2019 sa žiaci 3. A a 4. A triedy zúčastnili exkurzie kopaničiarskym krajom. V ručnej výrobní papiera sa čo-to dozvedeli o histórii a výrobe papiera. Každý žiak si mal možnosť tento spôsob výroby vyskúšať a výsledkom je 38 jedinečných kúskov papiera. Tento krásny jesenný deň plný hmly a farieb jesene zároveň využili na pripomenutie si velikána našej histórie M. R. Štefánika. Čo povedať na takto prežitý deň? Učenie je radosť a radosť je učenie... Galéria fotografií. (J. Adamková)

• ŠKD: Imatrikulácia prvákov

17. 10. 2019

11. 10. 2019 sa v školskom klube konala akcia s názvom Vitaj v klube, Klubáčik. Oficiálne sme našich prváčikov privítali v školskom klube detí. Žiaci mali možnosť zasúťažiť si, zažili kopec zábavy, čakalo ich malé občerstvenie a pár drobností ako darček. Z akcie si odniesli kopec spomienok a ostane im aj diplom, ktorý im tento slávnostný deň bude pripomínať. Galéria fotografií. (A. Majová)

• OZNAM MŠ, TEPLICKÁ

12. 10. 2019

Predškoláci budú mať krúžok anglického jazyka v termíne od 1. 10. do júna 2020 každý utorok v čase od 15:00 hod. do 16:00 hod. v 3 triede. Zodpovedná za krúžok je jazyková škola PRIMA.

Kurz korčuľovania: Predškoláci absolvujú kurz korčuľovania v termíne od 15. 10. do 29. 10. - 8. lekcií. Kurz sa bude konať na zimnom štadióne O. Nepelu v čase od 9:20 do 11:30. Poslednú hodinu budú mať deti karneval.

• ŠKD: Prezentácia krúžkov v škole

12. 10. 2019

Už tradične sa u nás prezentovala organizácia Krúžky v škole, ktorá pre našu školu robí rôzne záujmové útvary. Tento rok si pripravila Eko workshop. O tom, ako sa dá využiť odpadový materiál - kartón. Väčšinou ho hádžeme do koša, ale pomocou našej fantázie môžeme z neho vyrábať kreatívne výrobky. Popri práci s kartónom nám deň spríjemnili aj ukážkou okuliarov, cez ktoré sa dalo vidieť 3D realitou. Galéria fotografií. (L. Rintelová)

• ZŠ: Hra o emóciách