Hlavná stránka
ZŠ,1.A: Veľká noc
Aj my, žiaci 1,A, sme sa zapojili do výzvy žiackeho parlamentu a pripravili sme si deň prezentácií našich veľkonočných zvykov a tradícii. Na slovenskom jazyku sme sa porozprávali o vajíčkach... Vedeli ste, že u vtákov Nandu sedí na vajíčkach samček, že kukučkino vajíčko sa v cudzom hniezde sfarbí podľa pôvodných valec, že sova kobcovitá má vajíčko guľaté? Matematika bola tiež veľkonočná. Hoci sme malí prváci naše prezentácie boli perfektné, nechýbalo ani video, ako sa zdobia vajíčka! Už sa tešíme na stretnutie so spolužiakmi po Veľkej noci.
ZŠ, 2.A: výtvarná výchova
Na hodine výtvarnej výchovy 2.A vznikli aj takéto zaujímavé obrázky.
4
ZŠ,2.A: výtvarná výchova a čítanie: robot
Výtvarné práce detí z 2.A zhotovené pri príležitosti 100. výročia vzniku slova robot. Na hodine čítania a sme si pripomenuli 100. výročie vzniku slova robot. Deti sa naučili, že slovo robot vymyslel Jozef Čapek pred 100 rokmi. Následne na hodine výtvarnej výchovy vznikli takéto nápadité práce.
ZŠ,2.A: zákusky
Učenie v 2.A inak - nepečené zákusky. Dištančné vyučovanie v 2.A vyzerá aj takto. Detičky, pod vedením p. učiteľky, robili nepečené zákusky. A tu je výsledok. Parádne sa vydarili a veľmi chutili.
Mgr. K. Čajdová
Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ,2.A: zákusky.
3
ZŠ,2.A: vajíčková pomazánka
Detičky z 2.A pripravili vajíčkovú pomazánku na veselé veľkonočné pohostenie.
Mgr. K. Čajdová
6
ZŠ,2.A: výtvarná výchova
Na hodine výtvarnej výchovy detičky z 2.A vyrobili jarnú 3D dekoráciu. (K. Čajdová)
ZŠ, 2.A: dištančné vzdelávanie - N. Anderovská 2.A
A takto vyzerá dištančné vzdelávanie v 2.A. Užasný obrázok nakreslila Ninka Anderovská z 2.A.
Mgr. K. Čajdová
ZŠ, 9.A - INF: marec - Mesiac knihy
V rámci akcie marec – Mesiac knihy mali žiaci 9.A na hodine informatiky za úlohu nájsť na internete E-book do svojej virtuálnej knižnice. Mali nájsť on-line elektronickú knihu, ktorá by ich zaujala natoľko, aby ju zvládli v priebehu dvoch týždňov prečítať, a potom na ďalšej hodine vytvoriť návrh na prebal knihy vo forme fotokoláže, ktorá by vystihovala hlavnú líniu knihy. Fotokoláž bolo treba spracovať vo vybranom foto editore a umiestniť do súťažnej zdieľanej Google prezentácie. V súťaži o najlepší prebal knihy sa na prvom mieste umiestnil Alexej, na druhom mieste Vladislav a na treťom mieste Dianka. Týmto im srdečne blahoželáme.
ZŠ, 7.A - ANJ: marec - Mesiac knihy
Mesiac knihy v 7.A bol zameraný na anglickú literatúru, ale aby toho nebolo veľa, rozdelili si žiaci jednotlivé kapitoly tej istej knihy “Tajný denník Adriana Molla” a urobili si triedny čitateľský denník z anglického jazyka. Dôraz bol kladený najmä na plynulej ústnej prezentácii obsahu vybranej kapitoly so správnou vyslovnosťou napočúvanou v priloženej nahrávke a predovšetkým na použitie novej slovnej zásoby.
ZŠ,3.B - vlastiveda: dronom okolo Slovenska
Žiaci 3.B spoznávajú v tomto školskom roku na hodinách vlastivedy Slovensko. Terajšia situácia nám nedovoľuje cestovať, preto sme sa rozhodli, že si naše Slovensko precestujeme dronom. Nie je to také jednoduché, preto sme si pozvali na hodinu odborníka, ktorý pilotuje dron a dokáže vytvárať zaujímavé mapy. Bol to geograf RNDr. Štefan Koco, PhD., z katedry geografie a aplikovanej geoinformatiky FHPV PU. Porozprával nám o potulkách dronom po Slovensku, ako sa vytvára mapa pomocou neho, ako vznikajú letecké snímky, čo musí pilot dronu vedieť a dodržiavať. Ukázal nám ako dron vyzerá, čo je jeho najdôležitejšou súčasťou. Videli sme z výšky Bratislavský hrad; sútok Moravy a Dunaja; sútok Váhu a Dunaja. Veľmi zaujímavá bola mapa Slovenska, ktorá pripomínala kocky Lega. Pripomenula nám, aké dôležité je poznať, čo vyjadrujú jednotlivé farby a značky na mapách. Ďakujeme za zaujímavú prezentáciu.
ZŠ,5.A- geografia: marec - Mesiac knihy
Mesiac knihy na geografii v 5.A
Je čítanie spojené iba s knihou? Na hodine geografie sa piataci dozvedeli, že čítať sa dajú aj mapy. Pri tejto príležitosti sme mali na hodine hosťa - RNDr. Štefana Koca, PhD., z katedry geografie a aplikovanej geoinformatiky FHPV PU. Porozprával nám ako mapy vznikajú, ako vyzerali v minulosti, čím sú špecifické v súčasnosti. Ukázal nám rôzne aplikácie a možnosti zobrazovania geografických objektov i spôsoby čítania a správneho dekódovania informácií, ktoré poskytujú. Súčasťou jeho prezentácie boli ukážky konkrétnych zobrazení a hier, ktoré môžeme v súčasnosti využívať na rôzne účely. Ďakujeme za erudovanú prezentáciu.
ZŠ, 8.A - INF: marec - Mesiac knihy
V rámci akcie marec – Mesiac knihy mali žiaci 8.A na hodine informatiky za úlohu vyhľadať na internete vhodné obrázky, ktoré by sa hodili na záložku knihy a do ďalšej hodiny prečítať knihu, z ktorej mali vybrať motivačný citát na záložku.
Ich úlohou bolo po prečítaní knihy a vhodnom výbere fotiek, upraviť fotky vo vybranom fotoeditore, a vytvoriť z nich záložku s textom. Žiaci si mohli vybrať foto editor, ktorý sa im zdal najvhodnejší. Na hodine sme si ukázali prácu v Microsoft Picture Manager a naučili sme sa fotky vystrihovať, spracovávať a komprimovať aj vo Word, keďže OS Windows 10 už nemá osnovami predpísaný MPM v základnej výbave.
ZŠ,2.A+2.B-ANJ: marec - Mesiac knihy
S 2.A a 2.B triedou sme sa spoločne učili krátku báseň o jari. Žiakom sa báseň veľmi páčila a všetci sa ju naučili naspamäť a aj ju odrecitovali na ďalších hodinách.
Mgr. Klaudia Kenderová
ZŠ, 3.A + 3.B-ANJ: marec - Mesiac knihy
Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 3.A + 3.B-ANJ: marec - Mesiac knihy.
5Spojená skupina tried 3.A a 3.B dostali za úlohu vytvoriť vlastnú knihu na tému My dream house (Môj vysnívaný dom). Žiaci pracovali so svojou fantáziou a vytvorili nádherné knižky či už nalepením, nakreslením alebo vytlačením obrázkov. Ku obrázkom samozrejme nesmel aj chýbať popis čo sa v jednotlivých izbách v ich vysnívaných domov nachádza. Žiaci mali voľnú ruku v tom v akej forme svoju knižku odovzdajú. Mnohí sa rozhodli pre lepenie, kreslenie a písanie popisu rukou a následné zviazanie knihy stužkou alebo špagátikom. Avšak našli sa aj takí, ktorí zvolili online formu. Keďže fotiek knižiek a jednotlivých izieb prišlo veľa, prikladám aspoň zopár na ukážku.
ZŠ, 4.B - ANJ: marec - Mesiac knihy
Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 4.B - ANJ: marec - Mesiac knihy.
6Žiaci 4.B dostali za úlohu vytvoriť vlastnú knihu na tému Months of a year (Mesiace v roku).
Žiaci dostali za úlohu vypracovať knihu, v ktorej bude každý jeden mesiac znázornený obrázkami a aj krátkym popisom. Popis mal obsahovať počasie v danom mesiaci, čo v tom mesiaci nosíme oblečené, aké aktivity v tom mesiaci vykonávame a čo je typické pre ten mesiac (respektíve či sa tam nachádza nejaký špeciálny sviatok).
ZŠ, ll. stupeň, ANJ: marec - Mesiac knihy
Druhí stupeň taktiež robili rôzne aktivity na hodinách angličtiny na Marec mesiac kníh.
Žiaci 5.A dostali na úlohu si pripraviť odpovede na otázky ohľadom čítania kníh. Napríklad: Aká je vaša najobľúbenejšia kniha? Akú najsmutnejšiu knihu ste čítali? Kedy radi čítate a kde? Koľko hodín strávite čítaním kníh?
ZŠ, 3.A: marec - Mesiac (vlastnej) knihy
Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 3.A: marec - Mesiac (vlastnej) knihy.
1Žiaci 3.A dostali za úlohu vymyslieť obálku knihy, ktorú poznajú. Zadanie znelo asi tak, že má byť na obálke uvedený autor, názov a kratučký podnadpis/obsah knihy, pričom treba toto všetko napísať originálnym písmom. Nemal chýbať vlastný ilustračný obrázok.
ZŠ, II. stupeň: slovenský jazyk - 'Kráľ čitateľov'
Mesiac marec patrí už tradične knihám. Túto skutočnosť chceli ešte viac umocniť niektorí žiaci
2. stupňa, preto sa zapojili do súťaže Kráľ čitateľov. Museli preukázať pohotovosť, rýchlosť, čitateľskú zručnosť i intelekt, aby zvládli rozličné typy úloh - doplňovačky, tvorenie slov, literárne esemesky, vyhľadávanie informácií, čítanie s porozumením. Súťaž bola vzácne vyrovnaná, veď o víťazovi, resp. víťazke rozhodol jediný bod. Kráľovskú korunu napokon získala S. Tóthová (7.B),
ZŠ, 5.-9. ročník
Marec - Mesiac knihy na hodinách ANJ
S piatakmi a šiestakmi sme čítali anglickú knihu A Bear Called Paddington od autora Michaela Bonda. Pre mnohých to bola to prvá skúsenosť s ozajstnou knihou v angličtine (online
) .Vysvetlili sme si, aká je štruktúra knihy v angličtine (obsah, jednotlivé kapitoly...) a čítali sme si spolu úryvky z knihy.
Zvonenia
Piatok 4. 7. 2025Kalendár
- júl
- 05
- Sviatok svätého Cyrila a Metoda
- 5. 7.
- Sviatok
- aug
- 29
- Výročie SNP
- 29. 8.
- Sviatok
- sep
- 01
- Deň Ústavy SR
- 1. 9.
- Sviatok
- sep
- 15
- Sedembolestná Panna Mária
- 15. 9.
- Sviatok
- nov
- 17
- Deň boja za slobodu a demokraciu
- 17. 11.
- Sviatok
- dec
- 24
- Štedrý deň
- 24. 12.
- Sviatok
- dec
- 25
- Prvý sviatok vianočný
- 25. 12.
- Sviatok
- dec
- 26
- Druhý sviatok vianočný
- 26. 12.
- Sviatok
Fotogaléria
- zatiaľ žiadne údaje