• ŠINTER liga sa mení na ŠINTER e-ligu a začína už 1.2.!

27. 1. 2021

Milé žiačky, milí žiaci, vážení rodičia a priatelia školy,

aj v tomto školskom roku mali deti zo ŠINTER tímu Riazanská FIRES reprezentovať ZŠ s MŠ Riazanská v ŠINTER lige.

Bohužiaľ, zo známych dôvodov bola súťaž ako aj všetky krúžky s ňou spojené od októbra dlhodobo prerušené.

V spolupráci s organizátormi projektu a ostatnými partnerskými školami sme ale pripravili jeho nový formát, ktorý dostal názov ŠINTER e-liga.

Začína prvým tréningom vysielaným v pondelok 1. februára od 17:00 na YouTube kanáli ŠINTER TV. Veľkou výhodou týchto tréningov, ktoré budú pravidelne každý pondelok a štvrtok od 17:00 do 17:30 je, že si ich môžu vyskúšať úplne všetci, tí najmladší ale aj "dospeláci". Budú koncipované tak, aby ich zvládol naozaj každý a zamerajú sa na základy atletiky, gymnastika, rôznych loptových hier, doplnené cvičeniami na rozvoj sily, kondičky, obratnosti, výbušnosti.

Súčasťou ŠINTER e-ligy budú aj rôzne dlhodobé súťaže o veľmi zaujímavé a hodnotné ceny. Viac informácií nájdete na stránke www.sinterliga.sk a Facebook stránke Šinterliga.

Veríme, že do súťaženia a pravidelného cvičenia sa vás zapojí čo najviac, taktiež držíme palce, aby sa vám aj podarilo niečo vyhrať .

Športu zdar!

Mgr. Katarína Čuntalová

riaditeľka ZŠ

Mgr. Dušan Šesták

vedúci ŠINTER krúžku

• Kvíz - Slepá mapa

14. 1. 2021

Znalosti si žiaci môžu otestovať až v 3 rôznych oblastiach:- mestá,- povrch (nížiny, kotliny, pohoria)- vodstvo (rieky, vodné nádrže, kúpele) Slovenska.

Slepé mapy sú dostupné vo farebnej reliéfnej verzii a v klasickej bielej slepej mape. Vďaka rôznym stupňom obtiažnosti je kvíz užitočný aj pre nižšie ročníky na testovanie a prehlbovanie znalostí o geografii Slovenska. Kvíz sme vytvorili na základe osnov 8. a 9. ročníka ZŠ v predmete geografia.

Odkaz na kvíz, ktorý si môžete doplniť: https://www.sorger.sk/skoly/kviz-slepa-mapa-slovenska

• ZŠ-ŠKD, 5. oddelenie (3.B)

10. 1. 2021

Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ-ŠKD, 5. oddelenie (3.B).

Mikuláš

Na začiatku decembra sme sa s deťmi naladili na Mikuláša. Deti vyrobili Mikulášov a čertov z toaletných roliek a niekto sa nechal inšpirovať vlastnou fantáziou a rolku využil aj na inú postavičku.

Piatok, pred Mikulášom, sme si do školy na seba dali niečo červené, spoločne si pochutnali na Mikulášskych dobrôtkach. Púšťali sme si pesničky na želanie a chlapci nám zatancovali Coffin Dance, ktorý v ich podaní bol jedinečný a veľmi zábavný :)

Kalendárny rok 2020 sme ukončili výrobou anjelika.

Bc. Lucia Rintelová.

• Návrat detí do škôl a škôlok - január 2021

6. 1. 2021

(priebežne aktualizujeme)

Milá komunita školy,

v prvom rade Vám v novom roku prajeme všetko dobré a hlavne veľa zdravia.
            Netrpezlivo sme všetci čakali, čo nám nový kalendárny rok prinesie aj v súvislosti s návratom detí do škôl a škôlok.
            Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu už vieme, že s návratom detí do školských lavíc to bude zložitejšie. V rámci našej mestskej časti budeme všetky školy postupovať rovnako, preto tie nateraz podstatné informácie sú obsahom listu od pána starostu (v prílohe). Prosím, pozorne prečítajte.
            Informácie k výchovno-vzdelávaciemu procesu budeme postupne dopĺňať.

Držme si palce a určite to zvládneme.

Ďalšie informácie:

Rozhodnutie ministra školstva zo 4.1.2021: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvorenie-skolskeho-roka-2020-2021/rozhodnutie%20ministra_4.1.2021.pdf

Aj k testovaniam a prijímacím skúškam: https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/