• ŠINTER liga sa mení na ŠINTER e-ligu a začína už 1.2.!

     • Milé žiačky, milí žiaci, vážení rodičia a priatelia školy,

      aj v tomto školskom roku mali deti zo ŠINTER tímu Riazanská FIRES reprezentovať ZŠ s MŠ Riazanská v ŠINTER lige.

      Bohužiaľ, zo známych dôvodov bola súťaž ako aj všetky krúžky s ňou spojené od októbra dlhodobo prerušené.

      V spolupráci s organizátormi projektu a ostatnými partnerskými školami sme ale pripravili jeho nový formát, ktorý dostal názov ŠINTER e-liga.

      Začína prvým tréningom vysielaným v pondelok 1. februára od 17:00 na YouTube kanáli ŠINTER TV. Veľkou výhodou týchto tréningov, ktoré budú pravidelne každý pondelok a štvrtok od 17:00 do 17:30 je, že si ich môžu vyskúšať úplne všetci, tí najmladší ale aj "dospeláci". Budú koncipované tak, aby ich zvládol naozaj každý a zamerajú sa na základy atletiky, gymnastika, rôznych loptových hier, doplnené cvičeniami na rozvoj sily, kondičky, obratnosti, výbušnosti.

      Súčasťou ŠINTER e-ligy budú aj rôzne dlhodobé súťaže o veľmi zaujímavé a hodnotné ceny. Viac informácií nájdete na stránke www.sinterliga.sk a Facebook stránke Šinterliga.

      Veríme, že do súťaženia a pravidelného cvičenia sa vás zapojí čo najviac, taktiež držíme palce, aby sa vám aj podarilo niečo vyhrať .

      Športu zdar!

      Mgr. Katarína Čuntalová

      riaditeľka ZŠ

      Mgr. Dušan Šesták

      vedúci ŠINTER krúžku

     • Kvíz - Slepá mapa

     • Znalosti si žiaci môžu otestovať až v 3 rôznych oblastiach:- mestá,- povrch (nížiny, kotliny, pohoria)- vodstvo (rieky, vodné nádrže, kúpele) Slovenska.

      Slepé mapy sú dostupné vo farebnej reliéfnej verzii a v klasickej bielej slepej mape. Vďaka rôznym stupňom obtiažnosti je kvíz užitočný aj pre nižšie ročníky na testovanie a prehlbovanie znalostí o geografii Slovenska. Kvíz sme vytvorili na základe osnov 8. a 9. ročníka ZŠ v predmete geografia.

      Odkaz na kvíz, ktorý si môžete doplniť: https://www.sorger.sk/skoly/kviz-slepa-mapa-slovenska

     • Opýtaj sa hviezdy - Projekt Nebuď otrok drog 6

     • Pozrite si relácie „Opýtaj sa hviezdy“ s Matejom Tóthom, Viktorom Vinczem, Ondrejom Kandráčom a ďalšími zaujímavými osobnosťami. Relácie vznikli ako súčasť projektu Nebuď otrok drog 6, ktorý je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít na rok 2020.

      Dozviete sa:

      • Aké sú príčiny závislostí? Dá sa zo zavislostí vyliečiť? – odpovedá riaditeľa Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica
      • o úspechoch a úskaliach, ktoré so sebou prináša kariéra športovca –  so slovenským atlétom Matejom Tóthom
      • “Zabúdame na to, čo bude po užití drogy, chceme žiť tu a teraz, ale nemyslíme na to, čo môže nastať potom,” myslí si Fero Joke – influencer, ktorý dosahuje veľké úspechy na sociálnych sieťach. S úsmevom vyzýva mladú generáciu: “Piť alkohol a fajčiť vôbec nie je sexi, nerobte to!”
      • o začiatkoch televíznej kariéry, ale aj o tom, ako zvláda stres Viktor Vincze a aké je jeho životné krédo
      • Všetky videá: https://nebudotrokdrog.sk/
     • ZŠ-ŠKD, 5. oddelenie (3.B)

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ-ŠKD, 5. oddelenie (3.B).

      Mikuláš

      Na začiatku decembra sme sa s deťmi naladili na Mikuláša. Deti vyrobili Mikulášov a čertov z toaletných roliek a niekto sa nechal inšpirovať vlastnou fantáziou a rolku využil aj na inú postavičku.

      Piatok, pred Mikulášom, sme si do školy na seba dali niečo červené, spoločne si pochutnali na Mikulášskych dobrôtkach. Púšťali sme si pesničky na želanie a chlapci nám zatancovali Coffin Dance, ktorý v ich podaní bol jedinečný a veľmi zábavný :)

      Kalendárny rok 2020 sme ukončili výrobou anjelika.

       

      Bc. Lucia Rintelová.

       

     • Návrat detí do škôl a škôlok - január 2021

     • (priebežne aktualizujeme)

      Milá komunita školy,

      v prvom rade Vám v novom roku prajeme všetko dobré a hlavne veľa zdravia.
      Netrpezlivo sme všetci čakali, čo nám nový kalendárny rok prinesie aj v súvislosti s návratom detí do škôl a škôlok.
      Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu už vieme, že s návratom detí do školských lavíc to bude zložitejšie. V rámci našej mestskej časti budeme všetky školy postupovať rovnako, preto tie nateraz podstatné informácie sú obsahom listu od pána starostu (v prílohe). Prosím, pozorne prečítajte. 
      Informácie k výchovno-vzdelávaciemu procesu budeme postupne dopĺňať.

      Držme si palce a určite to zvládneme.

      Ďalšie informácie:
      https://www.ta3.com/clanok/1200102/cast-maturity-sa-rusi-skoly-neotvoria-minister-zverejnil-detaily.html

      Rozhodnutie ministra školstva zo 4.1.2021: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvorenie-skolskeho-roka-2020-2021/rozhodnutie%20ministra_4.1.2021.pdf

      Aj k testovaniam a prijímacím skúškam: https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/