• ZŠ: 'Navrhni logo'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ: 'Navrhni logo'.

      VÝSLEDKY SÚŤAŽE NAVRHNI LOGO ZŠ S MŠ RIAZANSKÁ 75

      - v kategórií žiaci I. stupňa:

      1. miesto: Alan Rechtorík (dielo 1)

      2. miesto: Anastasia Horelova (dielo 3)

      3. miesto: Nina Leitner (dielo 2)

      Cena pedagógov: Alex Procházka  (dielo 9)

       

      - v kategórií žiaci II. stupňa:

      1. miesto: Dorota Zamborová (dielo B)

      2. miesto: Marek Knieža (dielo J)

      3. miesto: Dar'ya Titova (dielo H)

      Cena pedagógov: Michal Mikuš (dielo A)

       

      Vzhľadom na zistené skutočnosti v priebehu 2. kola sa pri akceptovaní výsledkov,  pre zachovanie fair play, prihliadalo na úplné splnenie propozícií súťaže - t.j. dielo musí byť dielom žiaka našej školy, tzn. po stránke nápadu tak ako aj jeho výtvarného spracovania, ktoré nakoľko je hodnotené, nemôže byť spracované nikým ďalším.

      Žiaci získavajú kreatívny balíček od našej školy a prvé tri miesta aj cenu od Nekonecno.sk.

      Okrem prvých troch miest, sme sa rozhodli udeliť aj menšiu Cenu pedagógov.

      Všetky nevýherné diela postupujúce do 2. kola súťaže sú navyše ocenené účastníckou sladkou odmenou.

      Žiakom gratulujeme!

     • ZŠ, 3.A,4.A: 'Spoznávame Bratislavu'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 3.A,4.A: 'Spoznávame Bratislavu'.

      Dňa 25. 5. využila 3.A svoju výhru zo súťaže a spolu so 4.A sa vydali vláčikom spoznávať Bratislavu. Milý ujo sprievodca im celú cestu, tam aj späť, spríjemňoval zaujímavosťami z histórie nášho mesta. Bratislavský hrad deti očaril najmä svojou architektúrou, zdarilou rekonštrukciou, výhľadmi a hlavne záhradou.

     • ZUŠ: Jakub Gonzáles - VYV súťaž

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZUŠ: Jakub Gonzáles - VYV súťaž.

      Náš žiak 6. ročníka, Jakub González, pod vedením pani učiteľky Stašíkovej zo ZUŠ pôsobiacej na našej škole, vytvoril dielo,  s ktorým sa z okresného kola spomedzi tisícok zúčastnených detí prebojoval  do celoslovenského kola súťaže "Vesmír očami detí v grafickom znázornení". V pondelok 22.5.2023 sa zúčastnil slávnostného odovzdávania cien v Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove.  Z jeho úspechu sa veľmi tešíme a gratulujeme.

     • ZŠ, 2.B: 'Triedime v triede'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ, 2.B: 'Triedime v triede'.

      Naša trieda sa zúčastnila aktivity s názvom “Triedime v triede”, ktorá bola organizovaná Slovenskou agentúrou životného prostredia v rámci projektu environmentálnej výchovy. Aktivity boli podávané deťom hravou formou, pri ktorej sme sa naučili ako správne triediť odpad pomocou hier a súťaží. 

     • ZŠ: 'Šinterliga'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ: 'Šinterliga'.

      Účastníkov basketbalovej Šinterligy tentoraz privítala Základná škola s materskou školou na Cádrovej ulici. Mladí basketbalisti našej školy zopakovali kvalitné výkony z dvoch predchádzajúcich  turnajov. Starší žiaci nenašli v štafetách, streľbe ani v samotných zápasoch premožiteľa a zaslúžene triumfovali, mladší obsadili 2. miesto. Dôležité však bolo,
      že opäť zvíťazil v prvom rade šport a dobrý pocit z predvedenel hry.

     • ZŠ - ŠKD: 'Lezecký kurz'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ - ŠKD: 'Lezecký kurz'.

      Týždeň plný zábavy a adrenalínu priniesol lezecký kurz, ktorý deti absolvovali v priestoroch lezeckého centra K2. Pod dohľadom skúsených inštruktorov ukázali svoju odvahu, vytrvalosť a šikovnosť, za čo boli odmenené diplomom.

     • MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2023

     •  

      Milí rodičia a žiaci,

      naša škola sa zapojila do zbierky MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2023. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré sa trápia, a aj my môžeme byť ich nádejou. Zbierka bude prebiehať budúcu stredu, t. j. 17. 05. 2023, v priestoroch školy a v jej okolí

      Bližšie informácie o uvedenej zbierke získate na www.modrygombik.sk

       

      Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme.

     • ZŠ: 'Spoznávajme Staroveký Egypt'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ: 'Spoznávajme Staroveký Egypt'.

      Dňa 28.4.2023 sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili interaktívno-tvorivého vzdelávacieho programu "Spoznávajme Staroveký Egypt" v Archeologickom múzeu. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o kultúre Starovekého Egypta, spôsobe života, náboženských predstavách, rituáloch, mumifikácii a posmrtných predstavách. Navyše si domov odniesli vlastnoručne vyrobené pamätné kartičky s dvomi napodobeninami egyptských amuletov - Skarabeus a Hórovo oko.

     • ZŠ,6.A+6.B:'Hra v štýle pevnosť Boyard'

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ,6.A+6.B:'Hra v štýle pevnosť Boyard'.

      Dňa 25.4.2023 sa žiaci 6.A a 6.B triedy zúčastnili skvelej aktivity, hry v štýle pevnosť Boyard (Team Up). Žiaci v tímoch riešili atraktívne úlohy. Čakala ich lezecká stena, úniková miestnosť, hudobná hádanka, vedomostný kvíz a veľa ďalších. Hra nebola len o fyzickej zdatnosti, ale deti museli v rámci jednotlivých úloh riešiť aj stratégiu, otestovali si logiku a pozornosť a hlavne komunikáciu v tíme. Hra bola ideálna na vylepšenie vzťahov a spolupráce.

      Reakcie žiakov:
      Team up bol neskutočne zábavný, zabavili sme sa.
      Najviac ma tešilo, keď som videl, že moji kamoši sú strašne šťastní. A že sme sa spolu mohli zabaviť. Odniesol som si veľa zážitkov. A dúfam, že aj iní si to užili. (Adam Pukalovič 6.B)

      Mne osobne sa táto aktivita veľmi páčila a určite by som si ju ešte niekedy zopakovala. (Lucia Dubanová 6.B)

      Bola tam veľká zábava. Dobre som sa zabavil. Najlepšie bolo na tom to, že to bolo niečo iné ako doteraz som robil. Prišlo mi to zaujímavé a zábavné. Určite raz by som tam chcel mať narodeninovú oslavu. (Nicolas Szabari 6.A)